| Cristinutza234 a întrebat:

Cine ma poate ajuta si pe mine cu ceva? Vineri..pe 15 martie sunt invitata la o zi de nastere a unui baiat pe care nu-l plac, dar este invitat si fostul meu prieten si actualul...si nu pot sa refuz invitatia ca e la restaurant si..nu e frumos.Ce ma fac? Sfaturi?

Răspuns Câştigător
| positivity a răspuns:

Sfatul meu este să mergi la petrecere împreună cu actualul tău prieten. Te vei distra împreună cu el, e un mod plăcut de a petrece timpul.
Ai probleme cu fostul prieten de ești atât de îngrijorată? Sau încă mai simți ceva pentru el?
În ambele situații, stai calmă. Distrează-te cu actualul prieten, şi simte-te bine, că până la urmă asta e important. Însă totuși, dă-te bine şi pe lângă sărbătorit.

2 răspunsuri:
| mariukka a răspuns:

Eu zic sa te duci prietenul pe care nu-l placi va intelege, cred ca va fi si suparat un pic da ii va trece

| TatianaClara a răspuns:

1.Ai putea sa ii spui ca ești bolnava.
2.Ai putea sa te duci si sa incerci sa fi mai retrasă.(sa vb. cât mai putin)
Chiar nu știu ce sa mai spun.
Bafta!