| LOONY a întrebat:

Cum as putea incepe o discutie cu o persoana,mentionez ca nu ne cunoastem,nu am mai vorbit niciodata cu aceasta persoana nu stiu ce ii place nu pot gasi locuri comune, pentru ca nu stau s-o urmaresc toata ziua.Pur si simplu vreau sa incep o discutie.Cum as putea?

3 răspunsuri:
| ChristtineA a răspuns:

Pai daca vrei sa vorbesti cu ea pe Facebook sau altceva, ii dai un like si ii spui cate de frumoase sunt pozele si cat de mult iti plac. Sau dac vrei sa vorbesti cu ea fata in fata, incepi cu un Buna, o intrebi ce face, daca ar vrea sa va plimbati si sa mai vorbiti, sau ii ceri nr de telefon. happy

| Miiku a răspuns:

Depinde unde te aflii cand incepi discutia. daca te aflii pe Facebook sau browsere de socializare ai putea sa te referi la o stire noua sau ceva legat de acel browser. Daca vrei sa vorbesti cu ea fata in fata ar fi bine sa o intrebi mai intai cum o cheama ca apoi sa ii folosesti numele in fiecare propozitie. Astel se va simti mai confortabil cu tine. Ar fi bine sa incepi cu un compliment, nu uita sa ii dai motivu` pentru care i-ai facut complimentu`, de ex: Bluza ta e foarte frumoasa pentru ca iti scoate in evidenta culoarea ochiilor. - este un exemplu` aleatoriu`. De aici cred ca te descurci, ar trebui sa incerci sa faci si o gluma ca atmosfera sa devina mai relaxata. Sper ca te-am ajutat. happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pare banal, dar un simplu "buna" si un zambet fac minunihappy. Poate ca pare prostesc sa te bagi asa dintr-o data cu cineva in seama, dar nu e chiar iesit din comun.
Pe facebook, da-i multe like-uri la poze. Poate iti va da inapoi. Apoi ii multumesti pentru like-uri si incepi sa vorbesti cu ea...insa nu o intreba daca are prieten sau nu ii cere nr. de telefon din prima, pentru ca se va speria big grin Deocamdata, multumeste-te sa vorbiti pe facebook. Apoi, ii poti propune sa va vedeti la un suc etc.
Bafta!