| adelicios a întrebat:

Cum imi pot face fosta prietena sa ma iubeasca? Eu sunt mort dupa ea.Am incercat sa imi fac alta prietena dar nu simt nimic pentru ea.Mentionez ca fosta prietena s-a despartit de mine fiindca tinea la fostul prieten(La inceput ea se dadea mereu la mine, era indragostita peste cap de mine.Deci i-a placut de mine)Ieri seara m-am intalnit cu ea la un concert, am dansat cu ea, dar parca dansa in scarba cu mine.Credeti ca o pot face sa se ingragosteasca iar de mine?

2 răspunsuri:
| Libelle a răspuns:

Omule.
Asta nu e decat o ambitie personala.
Nu poti iubi un trecut, nu poti trai in trecut.La un moment dat se rupe firul.Si daca il legi...nu mai e la fel.
O persoana care nu simte nevoia de tine...nu are ce cauta nici in gandurile tale macar.
Intelege asta,fa-ti principii mai solide in legatura cu asta pe viitor.
Relatiile reluate nu sunt la fel,de fapt,nu au rost, pentru ca motivul care face doi oameni sa se desparta in general persista in timp, si numai schimbarile, care, au loc greu si rar mai modifica ceva, insa ai o viata de trait care e facuta din viitor.

| Luaa a răspuns:

Buna! Ar trebui sa vorbesti cu ea si sa ii spui ceea ce simti, daca nu, incearca sa o faci gelosa(doar daca tu crezi ca ea mai are sentimente pentru tine) atunci cand ea este prin preajma, vorbeste cu alte fete, invite'le in oras...fa anumite lucruri de care ea sa fie invidioasa si sa ii para rau ca te'a pierdut....Scucceswinking