| DewjawVUU a întrebat:

M-am intalnit cu o fata la un concert vara trecuta si de atunci vorbim aproape in fiecare zi.Acum in noiembrie am iesit cu ea de vreo 2 ori.Prin Ianuarie am intrebat-o daca vrea sa fie ci mine dar a zis ca nu, pentru ca s-a despartit recent de fostul sau prieten(de vreo 2-3luni).Credeam ca ne intelegem foarte bine.Acum am fost la udat la ea si am stat la ea vreo ora.Dupa ce am plecat pur si simplu m-a ignorat. Oricand ii scriam pe facebook sau pe mess imi zicea:am treaba, pa sau oricand o salutam pe coridor nici nu se uita la mine.Credeti ca mai am sanse? Daca da ce ar trebui sa fac sa ne inpacam?

7 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Fata iti da de inteles ca nu vrea nimic cu tine,nimic in felul in care vrei tu.
Risti sa devii obositor si plictisitor pentru ea si sa te pui intr-o situatie complet inferioara,daca mai insisti.
Daca vrea sa fie lasata in pace,las-o in pace,las-o sa aiba treaba,las-o sa te ignore, acestea sunt mesajele ei, inregistreaza-le si fa acelasi lucru.
Pentru ca, cu cat vei insista mai mult, cu atat refuzul ei sa fie cu tine va fi mai evident.
Cauta o alta fata...

| Hevnoraak a răspuns (pentru greece12):

Nu cred că există un răspuns mai bun decât al tău la întreabare asta.

| greece12 a răspuns (pentru Hevnoraak):

La varsta pubertatii,pentru fiecare este foarte greu sa accepte si sa inteleaga un refuz,o inregistreaza ca pe o respingere dezastruoasa,cand de fapt,este doar o simpla incompatibilitate,o nepotrivire.
De aici,suferinte gratuite,lacrimi,chinuri si, mai grav, obsesii.
E greu si pentru un om matur sa invete sa piarda(in special cand are un orgoliu mare si un IQ mai mic), asa ca am incercat sa-l fac sa inteleaga pe cel care a postat ca insistenta nu aduce intotdeauna rezultatul dorit.
Poate uneori chiar e nevoie sa faci un pas inapoi, ca sa ai de castigat mai tarziu!

| wtxwhdxifdjebdd a răspuns:

Nu te mai obosi.E clar ca nu vrea sa aiba de a face cu tine.

| DaRaspund a răspuns:

Nu vrea sa fie cu tine...

| Vio199 a răspuns:

Imi pare rau sa-ti spun dar tipa nu mai vrea sa aiba de-aface cu tine ca poate s-a impacat cu fostul...sad

| AlexBpm a răspuns:

Ori sa impacat cu fostul ori incearca sa dispara din viata ta pentru caa ar fi vrut sa fiti doar amici si tu nu ai inteles asta