| Hangover a întrebat:

big grin Stie cineva din voi cam care poate fi salariul unui ofiter? Poate sunt cam mica sa ma intereseze asta, dar printii mei se gandesc foarte serios sa dau la academia de politite dupa ce am sa termin liceul. Ma intereseaza un loc de munca mai banos, ca sa zic asa laughing Adica, sa spunem ca un salariu de 2000-2500 sincer nu mi-ar conveni, chiar deloc! Vreau sa am un salariu peste 3000 de lei. Poate suna tras de par, dar sunt in stare sa muncesc mult pentru banii aia laughing Deci, aveti anumite informatii despre asta? In sensul ca, ce ramura ar trebui sa aleg sau nu stiu, ce ar trebui sa ma fac in cadrul aestui sistem de politie sau, sri (nu stiu daca m-am exprimat corect, imi cer scuze, dar nu ma descurc cand vine vorba de politie :-s ) A si ca sa castig mai mult trebuie sa fiu mi superioara in grad nu? Aveti idee cum sa ajung mai sus? thinking Multumesc mult! :*

3 răspunsuri:
| nebancia a răspuns:

Daca iti place domeniul asta, iti poti face o cariera destul de banoasa pentru inceput un salariu de ofiter ar fi 2000-2500 de ron, dar poti creste in grad si poti ajunge la un salariu de 4000 - 5000 de ron, asta depinde de tine, iar daca vrei sa ai un salariu bun de la inceput poti face academia si apoi facultatea de drept la Bucuresti si iesi cu grade mult mai mari. sper ca ti-am fost de folos. Bafta

| Hangover explică (pentru nebancia):

Hei! multumesc mult! happy dar ce legatura are facultatea de drept? thinking adica, drebuie sa am si niste relatii in drept pentru asta? thinking

| nebancia a răspuns (pentru Hangover):

Nu, doar daca vrei... daca faci academia de politie si specializarea pe economie e bine sa ai relatii in drept, te ajuta mult ...asta numai daca vrei specializarea asta