| anonim_4396 a întrebat:

Daca ai 15 ani si te duci la sala nu te mai dezvolti?

Răspuns Câştigător
| Liviu a răspuns:

Vorbesti din auzite prietene, am facut sala, e adevarat opreste crestereawinking te vei dezvolta in latime laughing adica muschi, si de crescut canci.
Vei ramane un pigmeu de 1, 60 cu muschii.
Bine, sa dezvoltam cuvantu 'sala' eu prin sala inteleg sa tragi de fiare,de multe fiare, si de toate (oarecum) ei bine, daca vrea sa faca sala si sa puna pe el calumea nu trebuie sa ridice greutati din picioare(adica trebuie sa ridice greutatile de pe o banca sa stea culcat, nu in picioare, are un impact asupra coloanei) oricum, sfatu meu e sa faci doar banda si muschii la picioarewinking

9 răspunsuri:
| edy132 a răspuns:

Iti ramane mica.

| Niakit a răspuns:

Hei happy
Varsta pana la care corpul tau se dezvolta, atat fizic cat si psihic, este de 18-19 ani. Deci, este foarte probabil ca "supraexploatarea" muschilor de la o varsta atat de frageda sa incetineasca sau chiar sa opreasca metabolismul si cresterea.
O seara placuta!

| Cosmin86 a răspuns (pentru Niakit):

Sa opreasca metabolismul? Cred ca ti s-a oprit tie creierul de poti sa aberezi asa.

| bogz a răspuns (pentru Cosmin86):

Ce-mi plac astia ca youngdreamer care habar nu au despre ce vorbesc si nu fac nimic dar dau niste sfaturi.Astia cu metabolismul opritlaughing

| Niakit a răspuns (pentru Cosmin86):

Nu m-am exprimat corect. Voiam sa spun: "Sa incetineasca si sa oprească metabolismul, respectiv creşterea."
Şi se pare că tu eşti cel prost informat aici şi nu stau să -ţi explic câte in lună şi-n stele. Când o să te documentezi, mai vorbim.
O zi frumoasă!

| Cosmin86 a răspuns (pentru Niakit):

Daca opreste metabolismul, MORI.

Metabolism oprit = MOARTE

Ca sa intelegi si tu cat poti sa aberezi.

Si sala ACCELEREAZA METABOLISMUL.

Legat de "prost informat", sa ai tu anii mei de experienta si apoi sa comentezi, dar tu probabil nu ai calcat in viata ta intr-o sala, nu ai participat in viata ta la un seminar de nutritie si NU AI zeci de reviste si carti in domeniu citite.

Asa ca intai citeste macar 3-4 ani, si apoi comnteaza.

Copil mic, cu metabolism oprit laughing

| Niakit a răspuns (pentru Cosmin86):

Of, văd că tot nu ai înţeles nimic din "Îţi încetineşte si opreşte metabolismul, RESPECTIV creşterea. Încetineşte ->metabolismul, opreşte->creşterea. Nu am spus nimic de oprirea metabolismului. tu ai interpretat astfel. Si da, din cauza ta am reflectat asupra acestui topic si ai avut dreptate, accelerează metabolismul celular si toate cele, a fost greşeala mea. Acum, sper că am lămurit situaţia si că am încheiat "razboiul".

| TheStory a răspuns:

De dezvoltat te dezvolti, dar poate numai cresti in inaltime daca pui presiune mare pe coloana.

| ShadowSlck a răspuns:

Porcarii, normal ca te dezvolti.

| Liviu a răspuns (pentru ShadowSlck):

Vorbesti din auzite prietene, am facut sala, e adevarat opreste crestereawinking te vei dezvolta in latime laughing adica muschi, si de crescut canci.
Vei ramane un pigmeu de 1, 60 cu muschii.
Bine, sa dezvoltam cuvantu 'sala' eu prin sala inteleg sa tragi de fiare,de multe fiare, si de toate (oarecum) ei bine, daca vrea sa faca sala si sa puna pe el calumea nu trebuie sa ridice greutati din picioare(adica trebuie sa ridice greutatile de pe o banca sa stea culcat, nu in picioare, are un impact asupra coloanei) oricum, sfatu meu e sa faci doar banda si muschii la picioarewinking