| stefanws a întrebat:

Salut TPU, daca am vreo 300 absente aproximativ motivate dintre care 60 nemotivate am note destule chiar peste la toate materiile, ma poate lasa repetent?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Deci ai 60 de absente nemotivate si 3 puncte scazute la purtare!
Conform legii in vigoare, care se aplica la absolut toate scolile si liceeel, la fiecare 20 de absente se scade 1 punct a purtare.

| Hyperion7 a răspuns:

Din păcate,ești cam pe aproape
Având în vedere că media se încheie la sfârșitul anului și nu mai exista semestre unde,de bine,de rău, mai scoteai cămașa, acum ești cu un pas in groapa.
Fă cumva și justifica-ti absențele, vorbește cu dirigintele tau, asta daca nu vrei sa repeți anul(și singur nu vrei)
Acum depinde și de liceul tau, unele licee scad 1 punct la purtare la 10/15/20 absente.
Daca la tine scad un 1 la 10, ai incurcat-o, dar daca nu, e ok, ești la limita.

Răspuns utilizator avertizat
| vatadezahar24 a răspuns:

Bună! Ești la limită, încearcă să îți justifici absentele și să vorbești cu dirigintele