| FurniciCoapte a întrebat:

Daca puteti sa imi recomandati si mie niste pastile pentru retinere sau tinere de minte? FUNDA
Multumesc anticipat!happy

4 răspunsuri:
| TSO7 a răspuns:

MemoPlus NEW contine o combinatie speciala formata din 5 ingrediente active care au o influenta pozitiva asupra memoriei si concentrarii si care cresc confortul general al organismului. Gingko biloba creste circulatia sanguina la nivelul creierului si, astfel, imbunatateste functiile acestuia. Vitamina B6 si magneziul sunt esentiale pentru activitatea sistemului nervos. Fosfatidilcolina reprezintaun component de baza al membranelor celulelor nervoase si este un element-cheie al functionarii sistemului nervos. Efectul principal al cafeinei este acela de stimulant al functiilor psihice si ajuta la indepartarea senzatiei de oboseala.
Am luat si eu o cutie dar nu am simtit mare lucru.

| Pau a răspuns:

Buna! happy
Stiu eu ceva, care chiar te ajuta:Omega 3 Junior (asa si scrie pe cutia de la farmacie)

Sper ca te-am ajutat :*

| INeverStopLoving a răspuns:

Sincer, cel mai bun tratament este exercitiul zilnic de a retine cateceva marunt: un cod de cifre, o scurta poezie etc. Si efortul ca-ti doresti saa tii minte ceva anume te ajuta. POate nu ma crezi insa chiar are efect. Insa cel mai mult conteaza sa vrei. Pastilele-ti bulverseaza si iti da peste cap functiile creierului. Ii faci mai mult rau si-ti explic si de ce: 1) iti obsinuiesti creierul sa functioneze si sa depinda de acele medicamente ("droguri") 2) iti dai functiile creierului peste cap: nu va mai putea sa functioneze la capacitate maxima daca tu ii administrezi niste substante toxice ce au efect de scurta durata. Cel mai bine este sa nu ii dai nimic si poti sa faci diverse exercitii mintale. Er o metoda mai buna si mai eficienta decat sa te indopi cu medicamente aiurea. Nu are sens.winking

| Robbe a răspuns:

Incearca magneziu e pentru creier :X
Deala iau si eu