| Emma221 a întrebat:

Dacă vreau să slăbesc e ok să mananc cireșe?
De asemenea vreau sa stiu daca am voie mănânc banane si căpșuni? Merci mult!

Răspuns Câştigător
| ALittleDeath a răspuns:

Nu seara, de preferat dimineata, pentru ca au zahar.
Oricum cele mai recomandate fructe sunt merele si pepenele rosu.

6 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Orice ai voie sa manci, dar cu limita,asta inseamna deficit caloric,nu uita ca dupa accea vine apocalipsa te vei ingrasa foarte usor si rapid,dietele sunt porcari,nici un medic nu recomanda asa ceva,toata lumea stiintifica recomanda astfel
evita dulciurile,patiseria,cofetaria ca nu aduce nimic bun organismului ai inteles ideea? totul e sa manci ceva benefic organismului tau, bananelele sunt sanatoase si ciresele,fructele,legumele,carnea, fibrele,grasimi sanatoase totul e ok,dar cu limita, zaharul creste pofta de foame, proteinele o opresc, mai multa carne ca tine de foame, eliminina zaharul

| RAY a răspuns:

Carne cu limita desigur

| WaterDrop a răspuns:

Evita bananele, 1 banana = 1 portie de cartofi prajiti.In rest poti manca cam orice fruct.

| Decicumzici a răspuns (pentru WaterDrop):

Pana-i *** nu face o banana cat o portie de cartofi pai happy mananc 10 banane si mor de foame, din o portie cartofi pai ma si ingras nu numa ca tine de foame, din banane ma usuc lol. Fructele nu ingrasa, adica depinde de care cat zahar au, banana nu are zahar deci e useless.

| Cosmin86 a răspuns (pentru WaterDrop):

Serios? 1 banana = 1 portie de cartofi prajiti?

Tu pe ce lume traiesti?

| Decicumzici a răspuns:

Daca mananci 100 banane in 24 ore te ingrasi. Din o singura banana nu te ingrasi lol, abia daca supravietuiesti. Se zice ca 1 banana are 1g proteina, fata de ou care are 7g... sau fata de alune care au 100g alune - 30g proteina, 1 litru lapte - 30 grame proteina etc. Ca sa slabesti trebuie sa scoti in 24 ore sub 40g proteina. Lasa caloriile alea nu conteaza. Legat de grasimi, sa nu depasesti 80g grasimi pe 24 ore sa slabesti. Si daca mananci paine goala tot slabesti, degeaba are calorii daca nu are proteine ca slabesti si inca rau. In 3 luni creierul se adapteaza noii greutati dupa care poti inceta cura si manca cat vrei ca te menti la noua greutate. Se zice ca 3 luni dureaza o adaptare de greutate. Mai cauta si tu pe net sa nu scriu eu aici un roman intreg.