| KatyLee a întrebat:

dati-mi un sfat.toate fetele di clasa mea ma insulta mereu ma insulta ma cred o plangacioasa os uparacioasa.dar nu pot face la fel.mi-e greu sa radic vocea la ele. ajutati-ma va rog!

Răspuns Câştigător
| mada1820 a răspuns:

Buna,nu trebuie sa pui tot ce spun ele la suflet, incearca sa le tratezi cu indiferenta si dispret, gandeste-te ca te insulta din invidie, din lipsa de educatie.

1 răspuns:
| hummmer a răspuns:

Salutari.
-Nu e frumos ce o sa iti zic dar daca le intorci de cateva ori insultele te lasa in pace dupa aia.
-Nu lasa capul jos cand vorbesti cu ele, priveste-le in ochi.
-Nu e greu sa ridici vocea, trebuie putina practica.
- fa-ti o prietena din aceea mai solida si nu se mai ia nimeni de tine.
-Inscrie-te la un curs de judo/karate, te duci o data de doua ori si fa sa afle si restul clasei, gata problemele tale.
-Ai grija de tine.