| anonim_4396 a întrebat:

dau funda, deci..., uneori cred ca nu sunt normal la cap, cu toate fetele vorbesc pe Facebook, normal, gasesc subiecte, vorbesc o gramada, cu fata pe care o plac NIMIC..., ii zic ce face, imi spune: " Bine, tu? " eu ii zic "bine", m-am saturat sa o intreb ce a mai facut azi, si ea nici nu-si mai da interesul. Dupa ce ii zic si eu "bine", ce ii zic? laughing, ma refer cum intru in discutie straight face

4 răspunsuri:
| ToKen a răspuns:

Esti prea incordat.
Tii la parerea ei despre tine, sau ceva de genu', asa ca te retii din a spune ce-ti vine in minte, cum probabil faci cu cele pe care nu le placi.

| mimi973 a răspuns:

Buna. poti pur si simplu sa treci la subiect si sa ii spui ca o placi. sau o poti intreba "ce mai face" ii poti cere o parere despre o poza... o melodie... puteti sa va jucati adevar sau provocare asa o poti provoca sa iti dea numarul... etc...

| Moraru_Alex_2002 a răspuns:

Facebook-ul nu e la fel ca viata reala.Pe Facebook vezi ce au facut si restul in zilele trecut, mai discuti despre ce s-a mai intamplat etc. dar nu PREA poti sa-ti gasesti iubirea pe Facebook deoarece si eu pot acuma sa pun poze cu o fata sexy si sa o pun pe Facebook.

Inapoi la subiect, du-te la ea cu ceva (ciocolata, flori etc.) sau sun-o si invit-o la un restaurant sau la o manifestatie, etc.

Nu e la fel sa scrii la tastatura si sa vorbesti fata in fata deoarece persoana care citeste nu poate sa-ti reproduca vocea, ea foloseste vocea sa cand o citeste si una este spui Ce faci? cu un ton linistit si alta e cu un ton de alint

Nu stiu ce varsta ai deci nu stiu cum are trebui sa abordezi lucrurile asa ca daca ai mai putin de 15 ani, nu te sfatuiesc sa-ti gasesti pe cineva pentru moment...

| Stoica_Paulica_1995 a răspuns:

Nu nu te referi cum intrii in discutie.Intreab-o si tu cum i-a fost ziua?, ce a visat? nu ce faci? Incearca sa fii glumet cu ea.Mai intai fa-ti un plan ex daca imi spune... eu trebuie sa raspund... si ia cea mai buna varianra

funda?