| July4427 a întrebat:

De ceva vreme eu si tatal meu nu ne mai intelegem bine. Sa va dau un ezemplu. Azi suntem la unchiul, matusa si verisoara mea la Bucuresti. Verisoara mea are 5 ani si inca isi suge degetul. Am rugat-o azi sa incerce sa nu o mai faca. Mai spre seara, i-am mai zis o data, i-am explicat ca nu e bine sau frumos. A inceput sa planga si a fugit la unchiul meu (tatal ei). Tata a vazut ca a plans, m-a luat de mana si m-a impins in camera ei unde a inceput sa tipe ca sunt o vaca proasta si o idioata. Am inceput sa plang in hohote. Si a continuat... Asa face de cand eram mica... Exemplu: La 3 ani am fost cu parintii, bunicii si inca o familie la picnic. Eu stateam langa geanta unei femei cu care eram la picnic si s-a urcat o furnica pe ea. Eu, micuta, am ridicat geanta si am luat incet furnica, sa nu intre in geanta. Atunci tata a facut la fel. De cand il stiu nu si-a cerut nici o data scuze.Incepe sa ma terorizeze. Tot in cearta din seara asta a zis : - De maine o sa iti fac alta viata- si eu nu cred ca e de bine. Credeti ca fugitul de acasa e o solutie?

Răspuns Câştigător
| liiifeiispiiink a răspuns:

Buna! sau nu prea...
Si eu am probleme in familie..tot in genul asta. Fugitul nu e o solutie, scumpohappy. Asteapta sa faci 18 si apoi poti merge unde vrei.In majoritatea cazurilor cei care fug de acasa sunt gasiti si inchipuie`ti ce cearta vei avea dupa ce te va gasi.
Stiu ca cu astfle de oameni nu se poate discuta dar mai rabda putin.Banuiesc ca esti adolescenta, nu?
Pupici si ai grija de tinehappy. Zambeste! Si maine e o zi.

5 răspunsuri:
| liiifeiispiiink a răspuns:

-cu astfel*...sa imi scuzi greseala.

| July4427 explică:

TATA e psiholog si daca incerc sa vorbesc cu el tipa. Si mama stie ca tipa la mine.

| Anee94 a răspuns:

1. nu fugi de acasa, s'ar putea sa se enerveze si mai tare
2. vorbeste cu el despre asta, ca te deranjeaza felul cum iti atrage atentia
3. spune-i mamei tale si poate vorbeste el cu ea.
4. daca te mai terorizeaza mult, du'te la un psiholog ( e persoana care iti poate spune cel mai bine ce sa faci )
Sper ca te'am ajutat happy

| Anee94 a răspuns:

Sa stii ca nici eu nu prea ma inteleg cu tatal meu, el venind acasa odata la 4-6 luni din alta tara, suntem mai mult straini si tipa la mine si alte chestii. stiu cat de deprimant e crying

| 1999Larysuka1999 a răspuns:

Crede-ma fugitul de acasa nu e nici-o solutiewinking incearca in una din zile sa vorbesti cu tatal tau calm!winking dar sa ai mare grija ce ziciwinking. Ai grija de tine pup:*