| wDzZ a întrebat:

de mult timp "am pus ochii" pe o fata care incep sa o simpatizez ba chiar sa imi placa foarte mult. Nu i-am arat sau spus lucrul asta ei pentru ca nu vreau sa par disperat dupa ea. Suntem intr-un fel amici, amandoi din aceeasi Scoala doar ca eu sunt cu un an mai mare ca ea (amandoi fiind in aceeasi clasa doar ca ea este la alta categorie). Ea este mai "diva", sta cu prietenele iar eu stau cu baietii. Vrobim cateodata pe messenger deci nu sunt eu stiu ce om invisibil pentru ea. Eu sunt timid si rusinos, nu imi place nici sa ma dau mare dar nici sa nu fiu cel mai prost, iar ea este mai fitoasa si destul de treaba. Cum pot sa fac sa ma apropi mai mult de ea si sa fim, eu stiu, mai apropiati decat niste simpli amici?

Răspuns Câştigător
| loveyouforever a răspuns:

Buna.e cam complicatthinking
faza e ca tu, pe mess, sa ii arati ca o iubesti...in sensul ca sa ii faci declaratii, sa ii tii companie
lasa timiditatea la oparte si baga-te in vorba cu ea:p
daca te dai pe langa ea poate vei devenii si tu o mica "diva"hee hee
dar ai grija! nu ii spune totul intr-o seara!
azi zii ca daca ii e urat la noapte poate vorbi cu tine pe mess sau prin sms sa ii tii uh de urat.maine ca ai inceput sa te atasezi putin de ea. poimaine intreab-o ce flori ii plac raspoimeine ce cadouri ii plac si apoi ii marturisesti ca o iubesti, dar nu pe mess... dupa ce ti-a zis ea ce cadou i-ar place, tu cumparai-l si pune-i o felicitare si ii scrii ca o declaratie"pentru cel mai frumos inger din viata mea.al tau admirator secrey(numele tau)."
baftahappy

funda?:X

2 răspunsuri:
| Cåpåċεl a răspuns:

Buna!
Bine in primul rand ar fi tare sa raspunda chiar ea la aceasta intrebare.laughing
In al 2-lea rand lasa messenger`ul si zii in fata "Te iubesccC"
In al trei`lea rand : Bafta!winkinglaughinglaughing

| wDzZ explică:

Dau funda!