| Bl4cKLy0n a întrebat:

De o perioada de timp, după o cearta cu un prieten, începem sa nu ne mai înțelegem deloc. Oricând vorbim, ne certam din orice prostie. Adevărul este ca și eu pun la suflet dar ne certam pentru niște lucruri foarte banale. De exemplu, am scris pe un grup, unde este și el, la ce ora plecam în excursie cu toții, iar acest prieten îmi scrie ca iar vreau sa ma bag în seama.
Si acum doua zile ne-am certat pentru ca, el a vrut sa mergem la o plimbare, dar eu am fost plecat din oraș. Acesta a spus ca am stricat o prietenie, etc.
Oare iau eu lucrurile prea în serios? Ar trebui sa las de la mine mai mult? Chiar nu știu ce sa fac...Țin sa menționez ca nu as vrea sa fim cei mai bun prieteni, dar măcar sa ne înțelegem ca doi oameni normali...
As vrea cat mai multe sfaturi, va rog!

Răspuns Câştigător
| ELlYUtZa a răspuns:

Hei, nu trebuie sa te simti vinovat/a, este si normal ca lucrurile sa se schimbe, mai ales dupa o cearta. Pai pentru inceput, ar trebui sa va intalniti, si sa vb despre ceea ce nu va convine la fiecare. Iar dupa sa lasati cate putin fiecare dintre voi. Si sa ii mai explici ca nu trebuie sa va certati din niste lucruri banale deoarece nu are rost, sa va stricati prietenia. Si dupa maxim o luna, daca lucrurile incep sa mearga mai bine, inseamna ca el ti-a fost un preten adevarat si inca mai vrea sa fie, iar daca lucrurile vor merge mai rau(ceea ce nu vreau) inseamna ca nu ti-a fost niciodata un prieten adevarat.
Sper ca ti-am fost de ajutor, deoarece am trecut si eu prin asa ceva, si nu este deloc placut.

| Bl4cKLy0n explică (pentru ELlYUtZa):

Mulțumesc de răspuns!
O sa vorbesc cu el, sa vad ce pot rezolva.
Oricum, îmi pare rău că ai trecut și tu prin asta, nu e ușor deloc.

| ELlYUtZa a răspuns (pentru Bl4cKLy0n):

Ma bucur ca te-am putut ajuta.rolling on the floor Am trecut peste, sa zicem ca totusi am ramas "prietene". Intr-adevar, nu este usor deloc, si chiar iti urez succes. Chiar sper sa va rezolvati problemele si sa ramaneti prieteni incontinoare.

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca va certati pe lucruri banale, incercati sa va certati pe banane. Le veti manca si va va trece.

| CherryOnTop a răspuns:

Intreaba-l si discutati despre asta. Probabil ca acea persoana nu te mai place si cam atat. Daca te trage in jos sugerez sa il stergi din viata ta. Nimeni nu merita astfel prieteni