| Andreeaxcghk a întrebat:

Salut TPU
Deci la mine in clasa este un baiat care mi s-a parut dragut si simpatic de cand m-am mutat
Suntem prieteni de ceva timp dar e foarte ciudat
Adica mereu ne tachinam intre noi si parca face ceva ca sa ma enerveze mereu, dar apoi incepe sa rada si sa ma tachineze
Face mereu glume si incearca sa imi atraga atentia
Azi a vrut sa stea cu mine in banca si nu am zis nu
Acum un an, i-a spus unui prieten de al lui ca i se pare ca sunt draguta, si nu stiu ce ar trebui sa insemne asta
Oricum cine stie ce s-a mai schimbat de atunci
Ce parere aveti?
O face intentionat
Sunt confuza
Dau fundita pentru raspuns cat mai clar.

Răspuns Câştigător
| Nemessys a răspuns:

Daca numai si numai cu tine face asta, sunt mari sanse sa te placa. happy Fi si tu mai atenta. Compara cum este comportamentul si vocabularul lui cu tine, fata de cum e cu alte fete. Dupa cum vad eu, e destul de vesel in preajma ta, se simte bine, te face sa razi, deci vrea sa imparta bucuria lui cu tine. Pe scurt ii place sa-si petreaca timpul cu tine. De cat timp face asta? Daca o face de mult timp, sunt mari sanse sa simta ceva pentru tine. Daca nu, atunci doar se da la tine, dar chiar si asa, tot te place putin si probabil ar vrea sa te cunoasca mai bine. happy Ofera-i o sansa (nu de relatie), incearca totusi sa vorbesti cu el cat mai mult, poate si iesiti undeva, iar la iesire, fi atenta cum se comporta. Poate, se comporta mai,, moale" cu tine pentru ca este in clasa si nu-i place sa-si arate adevaratele lui sentimente fata de tine, in preajma colegilor. Asa fiind afara, doar voi doi, presupun ca o sa fie mai indraznet happy. Incearca, nu ai nimic de pierdut. A vrut sa stea in banca cu tine, uite inca ceva... ii place sa fie in preajma ta. Da-i si sansa asta. happy Dar daca e genul ala de baiat, putin mai rautacios, face la fel cu toate fetele, se baga mereu in seama, ii place sa fie in centrul atentie si e serios foarte foarte rar, sau mai deloc, atunci, o face la misto si nu te place. Isi cam bate joc de tine...

1 răspuns:
| Pizzaislife a răspuns:

Cred ca te place dar nu stie sa isi exprime sentimentele