| ChildOfDark a întrebat:

Deci, nu am nicio legatura cu Bancpost. Niciun imprumut, nici nu am calcat niciodata in banca lor. Dar uitati ce sms am primit :Va informam ca data scadenta pentru plata ratei creditului de nevoi personale a fost 21.04 Va rugam sa achitati restanta in valoare de 232.55 RON.
Bancpost.
Vreau sa va spun ca pe data de 21.04 mi-am luat un telefon AllView A6 Duo de la magazinul Vodafone din Piatra Neamt. Poate sa aiba vreo legatura?

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Numarul de telefon pe care il ai a apartinut altcuiva care are credit la Bancpost.Stai linistit ca nu ai treaba cu ei.Doar ca te vor stresa cu mesaje.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca ai numarul recent e posibil sa fi fost al altcuiva care avea rate

| mihai69 a răspuns:

Dacă telefonul l-ai luat cu o cartelă nouă, e posibil ca persoana care a făcut acel credit să fi avut o altă cartelă cu același număr pe care nu a mai reîncărcat-o și numărul a redevenit disponibil.
Eventual mergi la bancă și anunță-i să nu mai dea mesaje aiurea, că probabil și-au luat țeapă cu acel client.

| devor a răspuns:

Asa a patit si prietenul meu, doar ca era pe alta retea.Tot primea mesaje de la nu stiu cine sa achite nu stiu ce si cu un nume.S-a dus pana la urma la Vodafone si a incercat sa vorbeasca cu ei dar ei nu stiau nimic.Cel mai bine e sa mergi la Vodafone si la bancpost si sa le spui situatia.