| miss0riginality a întrebat:

.. deci pentru persoanele care au avut aparat dentar fix am o intrebare; cum se scoate aparatul dentar fix,adica modul deoarece am auzit ca se trage de el si mie cam teama, sau se da cu ceva peste bracketi sau nu stiu, care este procedura reala?

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca e fix nu se scoate, cel putin la mine era lipit de dinti.

Răspuns utilizator avertizat
| EAlice a răspuns:

In primul rand dentistul trebuie sa til scoata, sau un medic specializat in asa ceva. Normal nu ar trebui sa fie o procedura dura, o sa il extraga afara, insa acum daca o sa te piste putin este normal pentru ca altfel nu se poate scoate. Partea buna e ca o sa se termine repede, iar dupa aceea vei avea un zambet superb big grin. Succes!

| miss0riginality explică:

Ma refer la atunci cand il scoate. trage pur si simplu de el sau da cu o substanta sau face ceva cu freza aia.nush