| EwilDreams a întrebat:

Deci... problema mea pare cam banala dar am nevoie de niste sfaturi happy

Am o colega de clasa care se cam uita dupa baieti laughing ii placea de unu din clasa si in perioda aiaa am devenit " prieteni " ca sa zic asa, imi cerea mie sfaturi si imi povestea despre una alta ( stit cum sunt fetele cand sunt indragostite laughing ). Cum baiatului nu ii placea de ea, i-a trecut repede " dragostea " la un moment dat am inceut sa vorbesc cu ea din ce in ce mai mult... am inceput sa vorbim, pastrand o limita... dupa care mi-a spus ca ma place laughing evident eu am incercat s'o resping si am pus o limita si mai mare ( asta se intampla acum cateva luni )

Dupa ceva vreme a spus ca nu mai mai place si " ne-am intors la normal " si iar am inceput sa vorbim din ce in ce mai des laughing evident eu aveam banuieli dar ea nu recunostea. Azi cand vorbeam cu ea am intrebat'o de ce vorbeste cu mine si ea a spus ca ii place am vrut sa stiu motivul dar refuza sa imi zica. Din vorba in vorba i'am spus eu motivul pentru. care vorbesc cu ea ( ca imi place ) dupa ce am tinut-o in suspans laughing si ea a spus ca se astepta la mai mult. Ce ar trebui sa inteleg din asta? In continuare nu recunoaste ca i-ar place de mine, nu zice da, dar nici nu... Sunt confuz nici nu mai stiu cum sa ma comport cu ea straight face

5 răspunsuri:
| AikkoxD a răspuns:

Of,of, greu cu viaţa asta. Câţi ani ai?

| SummerxD a răspuns (pentru AikkoxD):

Sa stii ca e foarte grrea, imi ales cand esti indragostit!laughinglaughing

| AikkoxD a răspuns (pentru SummerxD):

Ehh, foarte puţini ştiu ce-i aia dragoste. Ceilalţi doar au impresia asta.

| SummerxD a răspuns (pentru AikkoxD):

Da! laughing

| CosmiMss a răspuns:

Daca chiar iti place fata fa tu primul pas. Daca nu iti place respinge-o, dar fara sa o ranesti. In cazul in care te simti incomod cand vorbesti cu ea spune-i. Comunica si tu cu ea!