| BalonashCuHeliu a întrebat:

am un amic si imi place de el din octombrie.Nu prea am avut ocazia sa vorbesc cu el pana acum da' recent am inceput sa vorbim si ne intelegem bine. avem foarte multe in comun.e un baiat sensibil si bun.i'am spus ca'mi place de un baiat da' nu i'am spus ca e el.si l'am intrebat ce ar trebui sa fac.si a spus ca lui i'ar placea sa i se spuna in fata "ba boule te plac", dar avand in vedere ca eu sunt foarte timida, nu stiu....Cum ar trebui sa fac.Si credeti ca daca raspunsul lui va fi negativ prietenia noastra nu va mai fii la fel.

Răspuns Câştigător
| acidickiddo a răspuns:

Cu timiditatea, iti poti pierde din prieteni.Nu faci nimic cu ea, mai degraba ia-ti inima in dinti si spune-i verde in fata ca il placi, dar intr-un mod dragut, nu sa-l sperii, ci sa il faci sa inteleaga asta.

| BalonashCuHeliu explică (pentru acidickiddo):

La ce te referi prin "mod dragut"?

| acidickiddo a răspuns (pentru BalonashCuHeliu):

Pai sa fi draguta cu el, sa te exprimi frumos..nu ii poti sari in fata sa ii zici,, hey, imi placi!,,. Intelegi tu? Pentru ca eu am zis sa ii spui verde in fata, dar nici chiar asa..adica sa nu exagerezi.

5 răspunsuri:
| Ionela296 a răspuns:

Ba da, prietenia voastra va fi la fel, ba mai apropiata, chiar daca ti-ar da un raspuns negativ. Daca as avea eu un prieten bun(baiat) sa-mi placa de el, i-as spune.De fel, si eu sunt timida, dar as incerca.Chiar el a zis ca i-ar place sa i se zica in fata ca e placut.E un avantaj ca aveti multe in comun, v-ati intelege mult mai bine.Incearca sa-i spui si lasa timiditatea acum, ai nevoie de tupeu.happy

| DouaPuncteIcs11 a răspuns:

Pai ii poti spune ca este un prieten bun si sa te apropii de el cu timpul.Sigur isi va da seama ca il placi...si cine stie... poate si el te place happy

| danadeea a răspuns:

Incearca sa fi putin mai curajoasa, si cam are dreptateel spune-i ce simti in fata.Crede-ma o sa te simti mai usurata dupa ce faci asta.Si nu cred ca el ti-ar da un raspuns negativ.Ai incredere in tine.