| Florin12345678910 a întrebat:

E normal sa ai cu 10kg mai mult in doar 4 luni? Adica gen acum 4 luni aveam 80kg si 80kg si nu eram gras(fiindca am 183cm), dar acum am 90kg.
Chestia e ca nici acum nu par gras. Ai zice ca am acelasi nr de kilograme, dar pe cantar scrie diferit. Oare de ce? Nu fac un anume sport ca sa zici ca mi-a crescut masa musculara sau ceva. Oare mi s-au marit oasele in latime? Ca tot 183cm am...
Voi ce explicatie aveti pentru aceasta acumulare de greutate?
P.S. am 15 ani.
FUNDA!

4 răspunsuri:
| aXy99 a răspuns:

Te-ai ingrasat probabil.
Sau e cantarul defect.
Ai grija la ce mananci, 90kg e cam mult daca nu mergi la sala.

| Florin12345678910 explică (pentru aXy99):

Nu e defect, ca m-am mai cantarit si la medicul de familie cand am fost.
Nu sunt deloc gras, dar n-are cum sa fi pus atata masa musculara in 4 luni

| aXy99 a răspuns (pentru Florin12345678910):

Pai asta zic. E grasime.

| aXy99 a răspuns (pentru Florin12345678910):

N-am spus nici ca esti gras, dar odata ce incepi sa pui, vei pune tot mai usor, iar pentru cultura ta generala: celulele de grasime nu dispar niciodata, ele se golesc. Odata ce te-ai ingrasat, iti va fi usor sa pui la loc.