| saymoon a întrebat:

Salut, TPU eni. Ce as putea alege in locul inotului, deoarece nu stau deloc aproape de un bazin, dar vreau sa mai capat cativa cm...Stiu ca nu am parintii inalti foarte tare, dar am vazut si copii inalti cu toate ca au parintii mai micuti. Stie cineva ceva metode sau ceva care ar ajuta? Voi sunteti mai inalti ca parintii? Cu cat?

Multumesc mult pentru cei care ma vor ajuta.

4 răspunsuri:
| maryy a răspuns:

Buna.Pe langa inot, ai putea juca volei sau baschet. Te vor ajuta.Eu sunt inalta.Am cam 1, 70 si sunt mai inalta ca mama.Pe langa faptul ca seman cu tata, am practicat timp de vreo 2-3 ani si baschet si volei.Bafta!

| Sorinna a răspuns:

Basket, Tennis, Handball - cele mai cautate
Sunt mai inalta decat mama cu 5 cm. (^.^)

| DrummerDreams a răspuns:

Sallut.laughingTatal meu ii mai mare decat mine cu cativa cmlaughing. mie insa imi zic toti ca pentru varsta mea(13)is micuta de statura.am mers la doctor sa vad daca o sa mai cresc si o zis ca pentru varsta mea ii buna inaltimea mea, si eu nu is inalta sunt aproape pen-ultima la aliniere din clasa.big grin. pana la 18 ani poti sa mai cresti.sau daca iti este frica ca o sa ramai mica, incearca sa mergi la basket sau hambal.
sper ca te-am ajutatbig grin. fundita?(daca e bun raspunsul)big grin

| balu a răspuns:

Baschet, e un sport care te ajuta sa cresti cativa cm in inaltime, eu sunt mai inalt ca parintii dar cu putin, eu am 1. 78 iar parintii mei intre 1. 70 si 1. 77