| raul230 a întrebat:

Este o fata englezoaica foarte frumoasa, când merg la ore îmi zâmbește și acum 2 zile aveam o activitate gen: Fugeam toți pe teren sa vedem care câștiga "Sports Day" și când s-a terminat am avut o intervenție cu ea și a venit la mine si mi-a zis "Am fugit tare nu crezi? Alte fete au zis ca erau in fața mea" și eu i-am zis ca a fugit tare. Nu știu cum sa fac sa mă bag cu ea. Ceva sfaturi?

2 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Te duci si vorbesti si tu cu ea randomla scoala, cu timpul ii ceri si Facebook sau ii dai cerere direct, vorbiti pe acolo si vedeti ce iese

| Bratu_Andrew_2000 a răspuns:

Buna ziua!

Mai intai, cred ca ar trebui sa incerci sa o gasesti pe Facebook. De ce? Ca sa vezi pozele si sa citesti informatii despre ea, astfel incat sa vezi daca are prieten. Ca daca are, sa nu te chinui degeaba. Plus ca, in functie de ce posteaza, poti afla cam ce ii place De exemplu, daca posteaza peisaje iti dai seama ca ii plac, sau daca posteaza nu stiu, satira despre politica (XD) vezi cam ce o amuza.

De acolo, nu ai decat sa vorbesti cu ea in pauze. Caut-o, sa vada ca esti dornic sa vorbesti cu ea. O greseala facuta des de noi, baietii este ca suntem timizi. Suntem inchisi de frica sa nu "speriem" persoana de care ne place. Asta duce de multe ori la o concluzie gresita din partea persoanei cu care incercam sa ne combinam.

Daca incepeti sa vorbiti in pauze, fi atent la urmatoarele chestii:

1. Contactul fizic. Te atinge cumva in orice fel? Te loveste prietenos in umar, sau te impinge asa in joaca? Daca da, e de bine.

Cum e atunci cand vorbeste cu tine? Rade mult? Glumeste cu tine, sau rade la cele mai stupide glume zise de tine? Si cel mai important, pare dornica sa vorbeasca cu tine? Sau incearca mereu sa plece?

3. Daca sunteti in grup si rade, se uita la tine? Avem o tendinta, ca atunci cand radem sa ne uitam la persoana de care ne place.

4. Conversatiile dintre voi doi trebuie sa fie cat de cat fara efort. Adica sa nu te chinui sa gasesti ceva de spus. Sa vina de la sine.

5. E posibil sa fie mai "stangace" in preajma ta. Mai neindemanatica. Asta e de bine. Nu vrea sa se faca de ras in fata ta. Bine, asta depinde si de persoana. Poate asa e ea mereu.

6. Iti face cunostinta cu prietenii iei sau cu persoane cunoscute.

Exista multe alte chestii dar trebuie sa te iei si dupa instinctul tau. Cum ti se pare tie ca e?
Fa ceva sa ii obtii messengerul sau numarul ei de telefon. Ai putea sa gasesti ceva amuzant, si sa ii ceri ceva retea de socializare ca sa ii trimiti chestia aia. Eu as sugera mesageria online, ca sa vezi daca te lasa cu "seen". Adica daca a vazut mesajul si nu raspunde pentru cateva ore, nu e bine. Scrie-i mesaje de buna dimineata si noapte buna. Nu ezita sa ii scrii si in timpul zilei. Poate ca sa vorbiti de ceva ce s-a intamplat la scoala, sau pur si simplu ca sa o intrebi ce face. Sa nu o zapacesti prea tare insa. Dupa o vreme, intreab-o daca vrea sa iesiti in oras. Nu ca si intalnire, numa asa sa va distrati. Vezi ce zice. Las-o pe ea sa aleaga ziua ca sa nu bage scuze de genu "sunt ocupata" si de astea. Incearca sa ii faci cadouri simbolice in functie de ceea ce vezi tu ca ii place. Cand simti tu ca te place si esti gata sa incerci ceva, spune-i ca o placi. Insa in persoana. I niciun caz prin mesaj.

Sper ca am ajutat. Multa bafta!winking