| Alexutsa_2737 a întrebat:

Eu am o foarte mare problema cu parintii mei. Tata este plecat in Germania la munca si mama ne chinuie si p mine si pe fratele meu mai mic care are 3 ani! Cand o apuca pe ea nrvi incepe sa ne bata pe amandoi si eu sa nu mai dea in fratele meu ma pun in fata lui si incepe sa ma bata pe mine. Da in mine cu ce apuca: cu cureaua, cu pumni, picioare, palme, cu cablu. Intr-o zi m-a dat cu capu de un geam si eram toata plina de sange. Eu nu pot sa zic nimic nimanui ca si matusa mea care stie mereu ca ma bate imi spune ca e vina mea si imi spune ca eu sunt o proasta si cateodata cand ii spun astea imi mai da si ea o palma. Eu sunt ca un fel de sac de box al familiei. Toata lumea ma bate. Eu trebuie mereu sa stau sa fac tot ce au ei nevoie si nu am voie sa ma plang si ei imi spun mereu ca trebuie sa fiu fericita pentru ceea ce am si sa tac din gura. Ce sa fac? M-am saturat de atatea batai Acum am niste vanatai pe mine incat imi e si mie mila sa le privesc.

5 răspunsuri:
| Caty2000 a răspuns:

Adreseaza-te la politie...pare straniu, dar te vor trimite la vreun centru inpotriva abuzului fata de copii. Dar pina ce spune-i dirigintei ( daca e buna) sau directoarei sau unui profesor in care ai mai multa incredere.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mda. Cand aud chestii de astea ma apuca toti nervii.
In primul rand incearca sa gasesti pe cineva din familie care poate sa te ajute.
Chiar nu stiu ce sa iti zic acum. Adica poti scapa destul de usor de 'mama' ta, numai ca s-ar putea sa fie si mai rau dupa aia.

| Ygreek a răspuns:

O poveste trista, dar adevarata, din pacate inca sunt parinti care-si bate copiii si de necrezut, avem peste 22 de ani de asa zisa democratie, in care nimic bun nu se mai invata la scoala, cand aud asemenea povesti, nici eu nu stiu ce sa fac si cum sa ajut, ai incercat sa vorbesti cu tatal tau sa-i povestesti, o prietena nu cred ca te poate ajuta, dar mama ei sugur te poate ajuta cu un sfat bun, e greu sa stii la cine sa apelezi ca sa nu ai remuscari pe viitor si sa nu se inrautateasca situatia, un raspuns concret nu am, dar ce vreau sa-ti spun ca imi pare rau sa aud asa tragedie, cand niste finte uname devin fiare, vanataile de azi pe viitor iti pot fi fatale, incearca sa mergi pana la doctoral de familie, sa le vada si el, el este inca o treapta de salvare pentru tine, Sunt si cai usoare cum ar fi protectia copilului, politia, etc; dar tot acasa la parinti o sa ramai si vei avea zile negre si mai multe. Ma voi ruga la domnul pentru ai lumina nitea cat mai repede, cam atat pot face eu pentru tine sad
Sper sa aud cat mai curand ca mama ta s-a schimbat si nu te mai bate (hug) :*

| Kibbuz a răspuns:

Spune-i tatalui tau, poate vor divorta si te va lua in Germania.Asta e singura solutia

| TheBabyConsentida a răspuns:

Aha tu esti insarcinata si te bate? LOOL mata e proasta