| Xdreaper21 a întrebat:

Eu am un bmw din 99'(sh tunat) si o motocicleta yamaha r1 2002-2003(nu conteaza fix tipu doar ca sa stiti)
Acum problema mea este urmatoarea acum 2 saptamani s-a mutat un vecin super extrem de cocalar smart doi si tupeist la noi in bloc iar noi avem 2 parcari una mica in fata blocului si una mare in spatele blocului iar cei de la parter( 3 apartamente si un uscator) au cate o gradina si aproape toti din bloc au garaj(eu am gradina si garaj)
Tatal meu a ocupat garaju cu chestii si masina lui si am pus motocicleta acolo dar masina era in parcarea din fata care o au cei de la parter
Dar eu in ultima vreme plec super dimineata si ma intorc pe la pranz cand tata e acasa si eu trebuie sa parchez in fata
Acum 5 zile am avut un eveniment cu acel cocalar ca a parcat in locul meu ca era la umbra si el nu vrea sa o parcheze in soare
Eu ma dau jos din masina si ma duc sa vorbesc ca un om civilizat ca sa nu ma bat degeaba si tot eu sa castig(iesise din masina atunci) incerc sa vorbesc cu el dar el facea ca un copil mic (dupa cum arata parea sa fie de peste 20 de ani iar eu am 19) ii ziceam ca e locul familiei mele de cand ne-am mutat si din astea el scrie undeva pana la urma eu cu nervi la podea el de parca tocmai sa drogat da vad ca ai gradina bagati masina colo(daca da o ploaie de vara chiar de 1 minut trebuie sa ma ajute cineva sa o scot din namol)
Asa imi face de 5 zile si nu nu pot lua motocicleta ca eu merg la bunicamea si bunicasa unu prieten este vecina cu bunicamea si eu le ajut ca is batrane si nimeni nu are la fel de mult timp ca mine chiar daca am bacu si imi trebuie masina ca le fac aleia si inca
Abia gasesc loc de parcare si locu aluia nu il ia nimeni ca e cel mai in soare
Ce sa fac adica serios nu am unde sa imi bag masina
In plus el stie cand vin eu de obicei si sta cu masina pe bordura alaturata si cand sa intru in parcarea din fata se baga si imi ia locu
Ma enerveaza la culme
Ce sa fac? idei va rog(de la cele mai simple pana la al bate de a nu se mai ridica din pat chiar si cu ajutor timp de 3 ani si sa fuga ca si cum as fi mai ceva ca dracu)
Fau funda

5 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se poate depune o plângere la politie pentru tulburarea liniștii publice și calomniere. Asta pentru treaba cu vorbele aiurea și figurile. Apoi,dacă deții locul de parcare cu documente care atesta ca locul e repartizat de primărie sau concesionat de vreoun membru din familia ta, atunci când el parchează in locul tău, suni la ridicări auto și se rezolva. După ce plătește taxa pentru ridicarea mașinii ii vor ieși cocălărismele din cap. In felul asta eviti un caz penal, mai exact eviti sa îți patezi cazierul, ceea ce înseamnă ca o sa ai probleme la angajare și nu numai. Îți doresc succes!