| DeeDee817 a întrebat:

Buna! Am un bou de vecin ca altfel nu pot sa ii zic care a parcat pe podul casei mele unde pe acolo am și ieșirea din curte. Știe ca am mașina și acum a prins momentul când am fost la lucru și a parcat acolo ca se fac lucrări pe partea unde sta el, ținând cont ca avea loc sa parcheze pe lângă pod ca sunt parcări amenajate. Eu am pus și pe poarta un marcaj cu "Nu parcati". Dacă el nu răspunde când îl strig, am dreptul sa sun la poliție? Ca na am auzit ca parcarea de pe pod ar fi a primariei.

9 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Da, normal ca ai drept atat timp ca iti blocheaza accesul in curte.

| Frank51 a răspuns:

Da poți suna la poliție. Însă la secție, nu la 112.

| MuatafaonurContInchisDeTot a răspuns:

Poate avea o urgență poate nu a vazut nu sari sa judeci imediată căci este ușor poate avea un necaz și era grăbit în acel moment la disperare a parcată acolo iar ție îți cade săte duci sa vorbești cu el săi spui ca este locul de tău parcat si uite și soluția

| MuatafaonurContInchisDeTot a răspuns:

Nu scandal nu poze nu politie este ceva ceai ce ai fi putut face și poți face nu este târziu și greșit în asta mergi și vorbește cu el este vecinul tău nu dușmanul tău și nici nu va dușmăniți pentru o parcare și o mașină.

| DeeDee817 explică (pentru MuatafaonurContInchisDeTot):

Da dar nu e prima data. Am înțeles prima, 2a oară, dar de câte ori? Am vorbit cu el și i-am zis dacă mai parchează îl reclam la poliție și de atunci nu mai parchează.

| LisaJulie a răspuns:

Da. Va primi amenda

| Darius50boss a răspuns:

Ai voie să îl reclami la poliție

| mariasunteu56789 a răspuns:

Da ii poti face o poza masinii lui cu tot cu numere si i-o poti arata politieii

| suntserios a răspuns (pentru mariasunteu56789):

Politia nu da amenzi pe baza de poze facute de civili.