| BehindYouMF a întrebat:

Eu practic am avut niste probleme cu niste membri LGBT acum 1 an (certuri si batai) si de atunci am zis ca nu mai vreau sa am de a face cu ei vreodata. Acum dupa ceva timp de relatie cu iubita mea am aflat ca e Bi. In acelasi timp in care o iubesc ma si deranjeaza faza asta, ce sa fac?

6 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Să revii la decizia anterioară și să o aplici.

| seth2016 a răspuns:

O iubesti, dar nu o accepti asa cum este? Hmm...

Daca ea ti-a spus ca este bi inseamna ca are incredere in tine si ca se simte confortabil cu tine si o fi crezut ca esti deschis la minte.

Daca ai aflat din alta parte, think again. Mai bine vorbesti cu ea.

In ce priveste aversiunea ta fata de LGTB nu-ti negi niste chestii ale tale si le proiectezi la altii?

| RKBlue a răspuns:

OMG!
Da,fiindca niste persoane din LGBT au fost rele toti sunt rai!
Asta-i atitudine de copilas, dar ma rog...
Ce problema poti sa ai? Daca ea te place, te place.Crezi ca te va lua la bataie?(nu zic ca nu s-ar putea intampla, stiu cazuri de fete care si-au batut si cgiar omorat iubitii)
Daca o iubesti trebuie sa treci peste asta.
Incearca sa iti dai seama ca doar fiindca cativa gay, bi sau lesbiene ti-au facut ceva rau, nu inseamna ca toti sunt asa.De fapt, mai mult de 90% dintre ei nici macar nu ti-ar spune daca i-ai intreba, de frica discriminarii. Just saying...

| Dana2103 a răspuns:

Daca niste gay/lesbi au fost violenti si scandalagii, nu inseamna ca toti sunt salbatici si periculosi. Sunt oameni si oameni in toate categoriile, nu doar lgbt. Nu ti manifesta homofobia pentru toti homo sau trans fiindca nu toti sunt la fel, crede ma.

| kb9 a răspuns:

Nu te obliga nimeni sa stai cu persoanele pe care nu le favorizezi, totusi, trebuie sa te gandesti ca asa s-a nascut. Oricum creierul sterge partial amintirile nasoale, intr-o saptamana, nu o sa mai ai o problema cu faptul ca e bisexuala laughing. A si... daca dintr-un grup, 10% sunt nebuni, asta nu-ti da dreptul de a crede asta despre toti.

| BehindYouMF explică (pentru kb9):

In primul rand sunt genul ala de persoana care daca o deranjeaza ceva, rezolva si in al doilea rand cred ce vreau, e libertatea mea