| anonim_4396 a întrebat:

eu sunt Mirel si vreau sa va intreb ceva, deci am unii colegi din generala, care cica se stiu deja cu colegii de la liceu, cica ei is in grupuri de Facebook, whatsapp si nu mai stiu ce, dar eu habar nu am cu cine voi fi in clasa, adica nu stiu cum si-au gasit ei numerele de telefon si toate astea. Cum pot face sa ma intalnesc si eu cu ei, adica voi v-ati gasit colegii inainte(in vacanta deja) cand ati fost la liceu, sau?

16 răspunsuri:
| GdX a răspuns:

Stai linistit si nu te lua dupa ce zic altii fiindca colegii ti-i vei cunoaste atunci, in prima zi de scoala.
Iar ca o observatie, mai citeste o carte, pentru HABAR NU AI sa scrii. Multa bafta.

| Nten a răspuns (pentru GdX):

Doamne... Alt disperat, care face urat de la o greseala...

| aXy99 a răspuns (pentru Nten):

O greseala? Sa-nteleg ca nici cu aritmetica nu stai prea bine.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai si de ce nu I ai intrebat pe ei cum au intrat in grupurile alea?

| Nten a răspuns (pentru suntserios):

I-am intrebat, dar ei cica aveau numarul de telefon de la cineva de acolo, nu prea am inteles.

| OldSoul a răspuns:

Iti gasesti numele colegilor folosind lista online de repartizari de pe edu, mai apoi, ii cauti pe Facebook dupa numele de acolo.

Eu mi-am intalnit colegii la liceu, in prima zi.

| aXy99 a răspuns:

Nu, eu i-am cunoscut cand a inceput scoala/ facultatea.

PS: Te sfatuiesc prieteneste sa iti recapitulezi lectiile de gramatica din clasele primare si gimnaziale, mai consulta un dictionar, macar pentru cuvinte si expresii uzuale (cum ar fi "habar n-am"). Nu e normal sa scrii asa. "Deci" este o conjunctie conclusiva, nu ai de ce sa incepi un enunt cu ea.

| Nten a răspuns (pentru aXy99):

Eram sigur ca sunt unele greseli acolo, ce ii drept nici nu prea ma interesase de asta, totusi am pus intrebarea in viteza, si pe langa asta uita-te la ceas, apropo, nu stiu unde vezi tu ca am inceput un enunt cu "deci", a fost dupa o virgula, dar in fine. Uite, acum am pus si virgule, chiar daca e vreo 5 dimineata si ma doare un pic capul, dar da, se pare ca asa trebuie uneori, ca daca nu... Acum scriu exact ca la examen si pe internet...
PS: Da, stiu si eu, am pus cam multe virgule, dar cum am si spus, ma cam doare capul, d-aia am avut si o exprimare mai "random", sa zic asa...

| aXy99 a răspuns (pentru Nten):

Ma indoiesc. Iti gasesti scuze, dar sunt degeaba.
A 4-a propozitie incepe cu "DECI", indiferent ca ai pus virgula sau ca puneai punct, era aceeasi greseala.

| aXy99 a răspuns (pentru Nten):

Nu e vorba sa scrii ca la examen, e limita decentei.

| Nten a răspuns (pentru aXy99):

Bine ma bine, hai gata, da-o dr*cu de treaba, de la o greseala va apuca pe toti, du-te si fa-te profesor daca tot esti asa obsedat cu astea... Doamne...

| aXy99 a răspuns:

Serios. Ai raspuns dupa mai bine de 2 ani?
Atat ti-a luat sa te gandesti la replica asta? laughing

| Nten a răspuns (pentru aXy99):

Acum am vazut, "amuzantule", hai du-te inapoi la plans.

| aXy99 a răspuns (pentru Nten):

Si crezi ca mai era de bun gust sa raspunzi? Esti penibil.

| Nten a răspuns (pentru aXy99):

Singurul penibil de aici esti tu, imi place ca si dupa 2 ani ai raspuns?

| aXy99 a răspuns (pentru Nten):

Eu am raspuns dupa 2 ore, cretinule, tu ai raspuns dupa 2 ani.