| Brăila_Ana_Cosmina_1997 a întrebat:

Deci si eu am problema care ma apasa pe suflet.La liceu m-am adaptat foarte bine dar la un moment dat niste colege incepusera sa ma ia peste picior, sa ma critice din orice, ziceau ca pentru niste lucruri minore nu o sa mai vorbeasca pana in clasa a 12-a cu mine si le-am spus sa inceteze cu glume de astea,ca erau niste glume,ca asa ma luau peste picior si colegele din generala,ba chiar uneori si mai si.Una dintre colege a inteles ce am vrut eu sa zic dar a ramas cu impresia ca eu eram persecutata in generala si i-am explicat si face to face si pe grupul de Facebook al clasei ca eu nu am apartinut prorpu zis de un singur colectiv,am tot schimbat scolile,din diverse motive (scoala unde eram eleva se desfintase,neintelegeri grave cu copii ), ca intr-un fel si eu eram mai impulsiva si din cauza asta am avut m mult de suferit, ca in clasa a 7-a eram criticata in permanenta, eram nevoita sa invat dupa amiaza si asta ma secatuia, ca am avut noroc ca nu am ramas in toti cei 8 ani de generala cu colectivul cu care am inceput eu scoala ca altfel ajungeam ca si colegii de pe atunci (infumurata ), nu eram luata in seama decat cand venea vorba de proiecte, ca si in clasa a 8-a, in colectivul de la Scoala Nr 1 existau uscaturi,ca in orice padure si una dintre ele,o fata sigur nu ar rezista mai mult de un semestru unde sunt eu eleva (regulie sunt destul de multe si fata dadea de belea si in generala,dar la un liceu teologic? -fata era cam cuconita,vroia sa para mai in varsta si mai interesanta decat era ),ca am avut si unii colegi dificili si nu m-am transferat fiindca aveam probleme de adaptare. Oricum,o alta fata,de la scoala unde am inceput eu scoala generala a citit postarea si pe chat m-a facut cu ou si cu otet, de ce spun minciuni la adresa lor, ca daca ar fi fost asa malefici nu as fi rezistat nici un semestru in clasa a 7-a,ca de ce am spus ce am spus la adresa Madalinei,asa se numea fata care se dadea interesanta,ca sunt demna de dispret pentru chestia asta,ca de ce spun minciuni, de ce ii deningrez.Si mama fusese informata gresit de tata si eram lua un pas sa fiu pedepsita insa i-am explicat ce s-a intamplat.Ala era adevarul si ceea ce voiam sa zic ca nici in generala nu semanam cu alte fete din clasa, eram diferita. Irina m-a inteles si a rugat o alta colega de la noi din clasa sa treaca grupul de la Grup deschis la grup inchis insa ma intreb daca am gresit ca mi-am spus oful atunci ...nu cred fiindca in afara de ea,de fata aceea,Tedi,nu erau alti baieti si fete care cica "ma dispretuiau". Multi au inteles ca eu eram diferita de restul,ca nu pot mintii in legatura cu nimic,nu sunt perfecta dar stiu ca sunt speciala pentru multi oameni,colege,parintii mei,sora mea, bunicii mei. Voi ce ziceti, cine credet ca avea dreptate_

Răspuns Câştigător
| Muwz a răspuns:

Ar trebui sa te concentrezi pe invat, nu pe relatii de prietenie cu niste p...r..e
Faptul ca ai postat in grup, eu nu sunt de acord cu asta. E ca si cum tu ai fi vrut sa incepi cearta.Ideea e ca nu poti avea incredere doar in rude (nici in ele adesea) sau familie. Nu iti spune oful unui prieten care ar spune la toti.

Parerea mea!
Funda?

| Brăila_Ana_Cosmina_1997 explică (pentru Muwz):

Nu Irina i-a spus lui Tedy de mesaj desi sunt convinsa ca sunt prietene pe Facebook. Oricum, au mai fost incidente de astea, Tedy e genul de fata care se aprinde din orice.

4 răspunsuri:
| andreea200092 a răspuns:

Buna, Ana! Nu le baga in seama, trateaza cu indiferenta toata situatia si ele o sa vada ca tu nu dai nici 2 bani pe vorbele lor. Si ce daca nu o sa mai vorbeasca cu tine pana in a 12-a, poti sa iti faci prieteni. Daca auzi ca vorbesc de tine sa spui : nu dau autografe, poate maine laughing.Go ahead! happy

| Brăila_Ana_Cosmina_1997 explică (pentru andreea200092):

Fetele doar glumisera ca nu o sa vorbeasca cu mine pana in clasa a 12+a si aceste glume ale lor mi-au redeschis niste rani mai vechi, asta era problema mea

| andreea200092 a răspuns (pentru Brăila_Ana_Cosmina_1997):

Am inteles! Dar oricum lasa sa vorbeasca, lumea e rea. Sper ca ti-a fost de ajutor raspunsul meu. Funda? big grin