| Nechifor_Denis_2002 a întrebat:

Fac la o profesoara de mate pregatire la oras si eu sunt de la tara.Eu ma descurc la algebra dar putin si la geometrie.Iar profesoara il suna pe tatal meu odata la o saptamana. Iar astazi l-a sunat pe tatal meu si i-a spus ca cica nu invat la mate. Ea i-a spus lui tata ca nu stiu cate laturi are un un dreptunghi. Dupa aceea m-a sunat pe mine si m-a certat rau si o spus ca dupa ce termin clasa a8a si o sa ma duca in Italia la vie unde lucreaza el si nu pot sa dau de carnet pentru scoala de soferi si o sa ajung ultimul taran.Eu mai am un frate mai mare si imi zicea ca el nu i-a facut deloc asa.Si dupa mi-a inchis telefonul. Voi ce credeti a procedat corect? Dau funda pentru cel mai bun raspuns

6 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Da mami, foarte bine a făcut, pune mâna și invață, aia e ideea!

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Nu este vorba de a proceda corect sau gresit, sa nu judecam acum.
Asa zic parintii (in mare), incerca cumva sa te motiveze si sa te faca sa inveti, totul ar trebui sa fie bine intre voi oricum.

Se intampla sa nu stii, daca tu crezi ca inveti si faci tot ce poti pentru asta (fara sa te stresezi prea tare) ar trebui sa fie ok. Acum o sa dai de tot felul de persoane care zic una si alta, ca nu este bine, ca nu faci nimic si care te descurajeaza. Nu le baga in seama.

| Furnicuta000 a răspuns:

Cred ca e o idee buna si cu via. Stai cateva luni, strangi bani, iti iei masina, o sa iti permiti chirie si o sa scapi de parintii tai. La 18 ani bineinteles. Ca doar nu e inconstient sa duca un minor in Italia la vie.
Deocamdata mai exerseaza la mate si straduieste-te sa treci examenul ca nu e greu

| alexalx1234 a răspuns:

Mai pe scurt, sunt doi idioți.

| vanilla80 a răspuns:

Trage tare la mate să treci clasa a 8-a, apoi mergi la filologie :-)

| M2gd2R a răspuns:

Nu a procedat ok.
Schimbă profesoara și poți încerca să te uiți la videoclipuri pe YouTube cu matematică, poate te ajută.