| anonim_4396 a întrebat:

Buna sunt Maria si am o mica problema... m-am cam certat cu prietenul meu si nu prea stiu ce sa fac, daca m-ar putea ajuta cineva ar fi foarte dragut. Faza a pornit ca el nu prea imi raspundea cand il sunam raspundea greu si m-a cam suparat, in fine ne-am cam certat pe seama asta, mi-a inchis odata ca l-am dat dracului dar l-am sunat inapoi a doua zi, dupa am mai vb si ne-am impacat dar dupa un timp iar m-a suparat imi zicea ca eu am faze si chestii de astea si i-am spus sa se duca dracullui si i-am inchis, l-am sunat a doua zi dar nu mi-a raspuns Ma enerveaza, nu vreau sa il sun nu vreau sa par disperata-nu sunt! ce ar trebui sa fac thinking voi ce parere aveti? nu am mai vb de 4 zile plus ca mai e un tip care ma tot invita l o cafea. ar fi ceva nepotrivit daca as accepta...!thinking of. Ce ma mai enerveaza baietii astia.

Răspuns Câştigător
| Alexaa_4438 a răspuns:

Si pe mine ma enerveaza baietii la culme! Pai din tot ce ai spus mai sus am tras concluzia ca numai tu il cauti si ca numai tie iti pasa.Mai bine vorbeste cu el si intreaba-l daca vrea sau nu sa continuati, daca nu accepta invitatia la cafeawinking.

| NeimaginabilA a răspuns (pentru Alexaa_4438):

Hah!
La atata va sta mmintea, la baieti!

| Alexaa_4438 a răspuns (pentru NeimaginabilA):

hee hee si la ce ai vrea sa ne stea mintea?

| Sultana_4823 a răspuns (pentru Alexaa_4438):

La cum sa faceti sa nu deveniti ANALfabete.

| Sultana_4823 a răspuns (pentru Alexaa_4438):

La cum sa faceti sa nu deveniti analfabete.

| Alexaa_4438 a răspuns (pentru Sultana_4823):

Am eu grija de mine, nu trebuie sa-mi spui tu.

| Sultana_4823 a răspuns (pentru Alexaa_4438):

Vad ca ai. stii ce mai ai? timp. ai tot timpul din lume ca sa iubesti, sa ai un sot, copii, etc. tot ce vrei. bucura-te de copilarie, indiferent ce auzi din alte parti. esti la varsta la care o decizie gresita, poate sa iti strice viata.

| Mαdαliηα a răspuns (pentru Sultana_4823):

Ai mare, foarte mare. foarte foarte mare dreptate! happy

| NeimaginabilA a răspuns (pentru Sultana_4823):

True, true

14 răspunsuri:
| DeeaMarry a răspuns:

Din cate spui tu, nu il iubesti pe prietenul tau. Atunci de ce mai stai in relatia asta?! Doar ca sa va jigniti...

| DeeaMarry a răspuns:

Din moment ce ajungi sa iti "dai dracului" iubitul, inseamna ca situatia e destul de grava. Nicio persoana care isi iubeste partenerul nu ar trebui sa faca asa ceva, oricat de suparata ar fi pe el!
Daca e distant sau te supara cu ceva, sa stii ca nu rezolvi lucrurile vorbind urat cu el. Trebuie sa iti stapanesti pornirile si sa porti o discutie normala cu el. Nu va puteti intelege, nu va obliga nimeni sa mai continuati relatia asta!
Ai spus ceva de un tip care te-a invitat la o cafea. O persoana care isi iubeste partenerul nu ar sta pe ganduri inaiante sa ii spuna NU celui ce a invitat-o.
De aici deductia mea ca nu il iubesti.

| PinkLips847 a răspuns:

Pai prima data ar fi bine sa clarifici lucurile cu prietenul tau sa vedeti ce se intampla intre voi. Ar fi bine sa discutati calmi si daca nu puteti in realitate, macar la tel sau prin mesaje sau alte metode. DUpa ce clarifici vei sti ce sa faci.
Daca prietenul tau continua tot asa eu zic sa il lasi pentru ca nu merita un porc ca el sa isi bata joc de tine. Si in plus ai zis ca un tip te tot invita la o cafea, deci lui ii pasa de tine si ar vrea cu orice pret sa va intalniti.
Gsndeste-te cum vrei sa faci. Eu asa as face in locul tau. Baftakiss

| Sultana_4823 a răspuns:

"Poate unele fete cand au o relatie nu se mai gandesc si la carte." asta pentru ca se gandesc la sex, sex despre care habar nu au, dar il practica de parca-s experte in materie. si ca sa iti explic mai bine, nu am spus ca oricine are o relatie e analfabet. era vorba doar despre tine. chiar n-am chef sa explic. intelegi ce si cum vrei.

| Marius94_5839 a răspuns:

Ba da. Esti disperata! Inainte sa reincepi relatia cu el, trebuie sa iti dai seama de ce esti tu in stare. Si in acest caz, esti disperata! RECUNOASTE!

| PanteraRoz1997 a răspuns:

Si eu am patit-o de multe ori. Fal gelos du-te la o intalnire cu altcineva si fa in asa fel sa afle ca ai fost la o intalnire cu un alt baiat. Daca chiar tine la tine se va schimba si va veti inpaca am patit-o si eu