| mamiloca a întrebat:

haideti sa va spun ceva.
Am 17 ani si sunt clasa a 9-a... trebuia sa fiu a 11-a dar am avut o problema de sanatate si am fost nevoit sa aman studiile. in fine.
Si acum sunt in clasa a-9a PT (Profesionala Textile) si nu mai am acea bursa, insa nu asta conteaza. Am 2 tipi in clasa cu care ma inteleg cat de cat binisor, nu prea ne vorbim aia stau mai mult pe afara si etc. este unu si (una) care tot imi zic ca ma bate etc =]] Tipa aia imi zice mereu " Ba, ma mai bati ma "? Nu inteleg ce vor sa faca, unde vor sa ajunga ei? eu nu ii cred in stare, cred ca fac asta doar sa ma sperie. si eu fiind o persoana mai emotiva cat de cat, nu prea ii bag in seama etc. Si nu inteleg de ce dracu sunt asa emotiv, sunt linistit de firea mea, dar cand aud de bataie sau ceva gen tremur, nu stiu de unde frica asta (tinand cont ca nu m-am batut niciodata) dar nu e vorba doar de bataie. Fata aia ma enerveaza si pana la urma chiar o sa-i trag una, dar nu-s genu' ala. Si sa va mai spun ceva... in clasa la mine am 20 de fete si 5 baieti, si o fata de la mine din clasa ma place "cred" se tot da pe langa mine, ma pupa pe obraz, ma ia in brate, dar faza e ca are gagic din cate stiu, si se mai da si la alti baieti. Nu inteleg unde vrea sa ajunga? acum sunt mai dezghetat cu fetele decat inainte, inainte nici macar nu vorbeam cu ele. Ce parere aveti? astept raspunsuri P.S. Treaba asta cu adolescenta, asa e ca atunci cand esti adolescent avem anumite frici, probleme emotive etc?

Răspuns Câştigător
| Ara997 a răspuns:

Raspund la :"P.S."
- in adolescenta esti ca painea in cuptor dupa juma de ora "
- te umflii, te rumenesti usor, faci si olea' de coaja, da daca te scoate gospodina inainte vreme, ai pus-o coaja-i subtzire, miezul lipicios, - cam asta-i cu adolescenta, te formezi ca om, dar ai puncte inca slabe, emotii, neincredere in fortele proprii.
pe astia cu tupeu nu-i crede si la ei miezu-i inca crud, doar la coaja au prins un pic mai devreme, da nici ei nu-s "gata"
ai rabdare sa te coci la foc potrivit si cat trebuie si sa vezi ce flacau misto ai sa fi pe la vreo 19-20 asa!

| Caro34 a răspuns (pentru Ara997):

Felicitări pentru descrierea deosebita!

| Ara997 a răspuns (pentru Caro34):

Thanks.
am aflat in copilarie, la bunici ca painea "repezita" -i rea si
vad acum copii fortzati la foc iute sa devina adulti.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca esti emotiv nu e de tine tipa aia care umbla dupa mai multi.Cat despre ultima intrebare, nu e asa in toate cazurile.Adica frici da, dar probleme legate de emotivitate nu.