| AnonimulDinCraiova a întrebat:

imi place de o fata foarte mult, si stiu ca si ea ma place. happy Dar nu-mi fac curaj sa-mi spun. Stiu sigur ca ma place, s-a si certat cu o prietena din cauza mea, pentru ca si prietena ei ma placea. Faza e ca ea incearca sa ma faca gelos spunandu-mi ca este cu alti baieti, cand ea nu este. Stiu sigur asta. Cand sunt langa ea as vrea sa o iau in brate... sa o sarut, sa o tin de mana. Faza e ca daca ii zic ca o plac si o intreb daca vrea sa fie cu mine mi-e frica ca va spune nu... ce imi sfatuiti?

Răspuns Câştigător
| Me01 a răspuns:

Buna, spui ca esti sigur ca si ea te place dar nu prea ai încredere in tine. Nu mai aștepta foarte mult timp ca o sa ți-o fure altul. Daca si ea te place nu ar avea cum sa spună nu asa ca nu mai sta pe gânduri si fa cât mai repede primul pas.

2 răspunsuri:
| IsabelaIssa a răspuns:

Nu e nevoie neaparat sa ii spui, poti sa ii arati. Sa o inviti la un suc, sa stati de vorba, sa o ti de mana etc.

| neutrino a răspuns:

Spune-i mare repede, astfel te considera...incapabil.