| larisalala a întrebat:

imi place de un baiat.e in clasa cu mine dar cea mai buna prietena a mea se cam da la el si ma inerveaza dati-mi sfaturi

Răspuns Câştigător
| Letticia a răspuns:

Trebuie sa fi mai indrazneata ca prietena ta.Ial pe baiat de o parte si spune-i ce simti, cu curaj. Daca va spune ca si el te place va fi foarte bine si nu va mai accepta flirtul prietenei. Daca nu te place, lumea nu s-a sfarsit.Nu are rost sa te ti de un baiat care, practit, nu simte nimic pentru tine.Ai putea discuta si cu prietena ta, poti sa-i spui ca tie iti place de el si apoi sa vedeti cum o sa decurga lucrurile, in cea mai mare parte el o sa alega dintre voi 2, daca va place sau daca o place numai pe una dintre voi.Dar, nu va certati pentru el si nu va stricati prietenia daca una dintre voi va fi aleasa de baiat.Nu merita sa strici o prietenie, pentru un iubit!

1 răspuns:
| Ironicnαme a răspuns:

''enervează'', first of all.