| anonim_4396 a întrebat:

happy
Imi place mult de o fata pe care o cunosc de cativa ani si cu care voi iesi saptamana asta la o pizza in oras. Vorbim des pe Facebook si in "real life" dar problema este ca dupa cum ma comport cu ea si alte gesturi tot ma considera un prieten...
Niste sfaturi despre cum sa procedez la intalnirea de saptamana asta (intalnirea va avea loc pe 8 seara)? Mentionez ca ma pricep la cuvinte si nu pierd cu fierea dar o plac foarte mult si cred ca mai trebuie ceva in plus...
Am 16 ani ( si ea 15) big grin
Dau funda! big grin

Răspuns Câştigător
| Amnaaa a răspuns:

Să fi sincer și să îi zici în față că o placi. Dacă te place și ea sigur îți va zice, dacă nu vei fi friendszone și atât, nu are rost să pierzi vremea.

1 răspuns:
| Lzehxo a răspuns:

Fii atent la mine, ii zici ca o placi la sfarsitul serii. Daca te place si ea, foarte bine, daca nu te place, fa-o sa fie atrasa de tine. Fa-i complimente si incet incet adu in conversatie faptul ca ai inceput sa simti ceva pentru ea, pentru cine e, nu pentru cum arata. Nu iti pierde timpul incercand sa flirtezi cu o fata, multi incearca. Fii special, fa-i cadouri micute, nu scumpe, dar cu valoare sentimentala. Bafta!