| gabigabiblue a întrebat:

imi place o fata. dupa multa struinta (pe facebook si telefon) a acceptat sa iasa 5 minute sa facem cunostiinta iar apoi s-a scuzat zicand ca trebuie sa iasa cu niste prieteni in oras. seara i-am dat mesaj daca mai vrea sa iasa sau daca nu o intereseaza sa imi spuna. atunci ea mi-a spus : "daca crezi ca putem ramane la stadiul de prieteni da. daca vrei mai mult nu sunt dispusa deocamdata" eu i-am spus ca nu vreau nimic de la ea si sa fie linistita.(si-a imaginat ceva prostii) cand i-am zis ca nu vreau nimic de la ea mi-a dat nesaj repede :"sper ca nu ai interpretat gresit ceea ce ai zis. sigur ca vreau sa iesim dar am mai patit-o cu alti 2 baieti care de la prima intalnire au vrut sa ma sarute. sper ca nu esti genul acela de baiat"' in fine, de vreo 2 saptamani ii tot zic sa ne intalnim dar mi se pare ca am devenit insistent...ea zice ca vine dar de multe ori intervine ceva si nu mai vine... saptamana asta nu am bagat-o in seama deloc vreo 3 zile si mi-a dat ea sms! ce credeti? am vreo sansa? dati-mi niste sfaturi! ea are 16 ani eu 16.

Răspuns Câştigător
| momo0988 a răspuns:

Da cred ca da dar nu "sari" pe ea de la prima intalnire fa-o sa rada sa se simta bine in compania ta...iar daca vb prin msj nu o mai intreba daca iesiti ca esti prea insistent! si dupa ce mai vb o intrebi daca iesiti nu gen " Ce faci?
Bine tu?
Bine iesi in oras?
aaa nu stiu"
fetele vor sa vorbeasca mai mult dar baietii...off laughing

1 răspuns:
| Claustrophobic a răspuns:

Păi nu ştiu ce să zic. Cred că ai putea avea, dar nu trebuie să devii insistent. Aşteaptă să vezi dacă te caută ea şi atunci îţi vei da seama. Baftă.