| Bris a întrebat:

Imi puteti spune cateva metode dar si ceva exercitii speciale pentru slabit. Sa fie metode incercate de voi si sa dea roade si fara sfaturi luate de pe net si auzite de la cineva care se creade destept, mersi!

3 răspunsuri:
| CARMENCITA a răspuns:

Am inteles ca vrei sa-ti spun cum am slabit eu.Nu aveam net pe atunci ca nu aveam calculator.Depinde si cate kg vrei sa slabesti.Mergi pe jos 5 zile pe saptamana cateva statii de autobuz(ideal ar fi sa faci si exercitii),nu manca gras,mezeluri,margarina,nu bea sucuri,nici dietetice,renunta la zahar,dar daca bei cafea mai bine zahar decat indulcitori. Evita e-urile, sucurile light, grasimile.Mananca incet,mesteca bine, la ore fixe, multe fructe. Daca e ceva mai serios apeleaza la un nutritionist.Mananca cat mai sanatos legume,fructe,carne la gratar, etc., dar fara miscare nu slabesti.Du-te la sala sau inot sau mergi pe jos.Nu tine diete sa te infometezi si nu incerca sa slabesti repede. Unii au tinut diete si au ajuns la spital.Sincer eu am slabit mancand sanatos, fara sucuri si mezeluri, si mergand pe jos si facand exercitii acasa si fara sa ma gandesc ca trebuie sa slabesc.Succes!

| Bris explică (pentru CARMENCITA):

Am 12 ani, nu beau cafea happy, pe jos merg toata saptamana ca intodeauna merg undeva sau fac ceva.Nu sunt obeza dar nici proportionata, am 43 de kg. si as cam vrea sa ajung la treizeci si ceva, mezeluri foarte rar atunci cand nu am alternative margarina nu mai mananc de la 4 ani, nici unt nu prea folosesc, inot am facut 4 ani,impreuna cu clasa dar s-a renuntat si singura nu ma duc pentru ca nu ma simt bine sa stau acolo,fara nimeni cunoscut,doar antrenorul care urla la mine, de dietetice nici vorba, la susuri aici am luat mult si nu prea mananc la ore fixe, am inceput ca de la 19 sa ma opresc. Micdejun incerc sa i-au dar tot nu reusec sa ma trezesc la o ora potrivita ca sa si mananc si, si sa ma duc la scoala, pentru ca 30 le min. imi i-a drumul.La mine cea mai mare problema este miscarea pentru ca nu rea are cine ca ma motiveze.

| pynnk a răspuns:

Evita dulciurile si nu manca dupa ora 19.mergi mult pe jos ai nevoie si de miscare multa succes:*