| BlackBlood29 a întrebat:

imi puteti spune si mie cu ce trebuie componentele pc sa fie Compatibile?

3 răspunsuri:
| Spaz472 a răspuns:

Cu celeltalte componente pc. Explica.

| BlackBlood29 explică (pentru Spaz472):

Ma refer la compativilitatea placa video-procesor-placa de baza

| Spaz472 a răspuns (pentru BlackBlood29):

Intre ele nu trebuie mare compatibilitate adica totul incepe de la placa de baza si sursa deci daca ti se potrivesc placa video, ramii si procesorul in slot-urile de la placa de baza atunci e bine iar cu cat ai piese mai bune pe el cu atat iti trebuie o sursa mai buna sa le poata sustine pe celelalte.