| StoienicăSorin a întrebat:

Sunt clasa a 11-a si m-am gandit serios ca la sfarsitul liceului si bacului sa optez spre academia de politie Alexandru Ioan Cuza din Bucuresti.

Nu imi fac griji din punct de vedere sportiv, am 1.85 înălțime și 70 kg.

As vrea sa intreb pe cei care au terminat sau inca sunt in academie despre condițiile de acolo, ce au facut după terminarea academiei (Mai indetaliat) și mă poate căuta și pe Facebook daca e nevoie sa vorbim.
Mă scuzați ca am mai pus o dată întrebarea asta, dar aș vrea să dau de o persoană care a terminat academia sa vorbim

2 răspunsuri:
| Pandutz a răspuns:

Pai, in primul rand dai testare la Limba Romana, Matematica si din cate stiu, o limba straina, dupa urmeaza proba de viteza, trebuie sa mergi 1km in 4 min si 20 de secunde si dupa urmeaza traseul aplicativ, toate acestea sunt eliminatorii, daca le treci pe toate ai intrat, traseul trebuie facut in 1 min si 20 de secunde, orice greseala se pedepseste de la 1 la 5 secunde in plus.

| StoienicăSorin explică (pentru Pandutz):

Stiam aceste aspecte, ca de intrat, intru sigur, dar ma interesează după ce termin academia, de salariu, din cati în cati ani crești în grad, in ce oraș ma repartizeaza(Adică în ce oraș vreau eu sau care vor ei), salariu( ca pana la urma pentru asta muncești) program etc.