| KeNNT3D a întrebat:

Intrebare. Am o sansa sa zicem sa merg la munca in Cehia, ce parere aveti, se pot fac ceva bani acolo, e ok tara? Merita sa merg la munca acolo?

Astept raspunsuri va rog.

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Merita sa mergi in orice tara doresti tu la munca, daca ai deja contract cu ei. Daca te duci acolo sa te invarti cautandu-ti de munca, este posibil sa vii acasa cu buzele umflate si sa mai cheltuiesti si o gramada de bani pe cazare, mancare si transport.

| KeNNT3D explică (pentru Violleta2022):

Am vb cu un prieten si imi gaseste el acolo la o fabrica ceva unde se fabrica tobe masini etc.acolo lucreaza si el

| Violleta2022 a răspuns (pentru KeNNT3D):

Daca el iti trimite contractul de munca si l-ai semnat, merita sa te duci acolo, altfel nu merita.
Socoteala de acasa nu se potrivetse cu cea din targ!
Mii de roamni se duc sa caute de munca, jumatte din ei se intorc acasa cu buzele umflate si bani cheltuiti pe cazare, mancare siu transport.
Dupa cum spuneam, daca nu ai deja contractul semnat, nu merita sa te duci, ca-i greu cu tarnsportul si cazarea, mai ales pe vreme de iarna. ce spun prietenii, nu-i intotdeauna realizabil, daca patronul firmei respective nu iti da contract.

| vocea a răspuns:

Salut, atata timp cat esti sigur pe tine poti merge oriunde, se castiga ok acolo, dar sa fi cuminte, bafta.

| BlackRose03 a răspuns:

Depinde de locul de munca.Nu se castiga asa bine ca in alte tari(America, Japonia, Germania etc.), dar poti avea un castig binisor daca te straduiesti.