| Andrei277 a întrebat:

la anul am bacul si nu stiu ce sa aleg dintre sociologie si geografie, mi se pare ca la geografie este foarte multa materie, si te poti incurca usor, harta aia pe alb negru si sagetile alea... cam nasoale, de asta m-am gandit sa dau la sociologie chiar daca nu am facut deloc (m-am transferat la filo in a 12-a) voi la ce ati dat si cum vi s-a parut? mai usor la sociologie sau mai usor la geografie?

Răspuns Câştigător
| ramonia a răspuns:

Te inteleg, pentru ca am avut aceeasi dilema. Eu am ales sociologia. E mai usoara. A, citit cartea de socio de 3 ori si am luat peste 9 in Bac. Iti recomand sociologia daca esti anti-tocit si esti expert in arta aburituluilaughing In schimb, daca esti genul lucrurilor fixe si tocitului, alege geografia. Per ansamblu, parerea mea e ca sociologia e mult mai usoara. Succes!

| Andrei277 explică (pentru ramonia):

O sa mergem pe sociologie mersi mi-au spus mai multe persoane ca e mai mult mai usor

2 răspunsuri:
| ramonia a răspuns:

Ma bucur ca ți-am fost de folos happy succes!