| Autumnfeelings a întrebat:

La ce vrasta ar trebui sa ai prieten?

Răspuns Câştigător
| Artemis94 a răspuns:

Cand te simpti pregatita

11 răspunsuri:
| AlysaAly a răspuns:

O ^relatie^ este bine sa fie mai mult bazata pe un raport de prietenie, pe plan mai amical daca varsta este sub 12-13 ani daca nu ai mai mult de aceasta varsta. Normal dragostea se spune ca nu are varsta te poti indragostii cand vrei de cineva sau nu se stie cand si de cine este un sentiment pe care fiecare il simte indiferent de varsta pe care o are, iar daca, vrei sa ai prieten/a pentru o relatie de lunga durata este bine sa ai peste 15 ani dar sa fii sigur/a pe tine ca aceea persoana tine la tine, pentru ca in ziua de azi daca ai mai putin de acea varstaeste posibil sa isi bata joc de tine pentru ca te vede prea mica sa incelegi acele lucruri si poate sa te pacaleasca. Eu am o vecina care imi spunea ca are o nepoata de 12 ani si sa maritat cu un baiat de 20 de ani fata fiind mica si nu stia alceva decat ca il iubeste si tine la el a crezut in vorbele lui. Eu asa vad lucrurile mai ales pentru fete sa aiba grija ce fac in viatasi baieti la fel pe cine aleg, poate nici tu nu ma intetegi dar asa ar fi cel mai corect.

o zii buna

| Danyel a răspuns:

De cand vrei tu... daca ai prieten nu inseamna ca trebuie sa faci chestiile alea. Doar prieteni.winking

| Mihaela_3187 a răspuns:

Pai daca sa consideram pentru noi fetel, CEL MAI BINE e la 16 ani, pentru ca pina la 16 ani invatatura trebuie sa fie pe PRIMUL LOC ș) Succes!

| ChristinneVonD a răspuns:

Poti avea un iubit la orice varsta, dar parerea mea este ca toate sunt frumoase la timpul lor.
Eu m-as cupla cu un baiat prin liceu, iar ceva serios pe la facultate sau mai bine zis pe la 20 de ani.:d

| Mariana_6722 a răspuns:

Poi prieten poti ave cam de la 13 any chiar si 11 ar asta nu conteaza de la caty any. Nu te luat dupa alti sau dupa vorbe u vb de la caty any avrey u, dar sa nu pui niciodata suflet adica pune dar mai incolo nu acum ca vey suferi mult crede-ma cas trekutatongue

| gabyttza a răspuns:

Pai depinde si cati ani ai tu ca poti sa ai un iubit si la 10 ani si poti sa ai si la 20... happy

| gabyttza a răspuns:

Pai depinde si cati ani ai ca poti sa ai un prieten si la 10 ani si poti sa ai un prieten si la 20 de ani...happy

| frumushyka_1783 a răspuns:

Buna! dragostea nu are varsta, poti sa iti faci un prieten! pa te pwwp

| andreea_1072 a răspuns:

Nu este o varta asta o sa iti dai tu seama te ghideaza inima

| Patry94foryou12 a răspuns:

Toate isi au timpul lor, viata are mai multe etape si copilaria este foarte importanta asa ca ai timp sa iti faci prieten, recomandat este de la 16 ani!

| pittbull90 a răspuns:

La cat vrea muschiu taulaughing