| dalvvip a întrebat:

Lucrez in Franta cu 50 de euro la zi, aici e foarte putin 50€, nu stiu ce sa fac. Sa ma invàt sa lucrez pe santier? Nu cred ca-i o idee buna, ce pot sa fac? Am 17ani. In ce domeniu pot sa lucrez pe viitor?

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

E atat de confuza intrebarea ta...
50euro e un salariu ok pentru 17 ani.

In ce domeniu poti sa lucrezi pe viitor? Simplu, in ala in care ai sa te specializezi. Nu putem noi ghici la ce te pricepi

| ibaal a răspuns:

Domeniu?! Esti cam limitat fara scoala, omule!
La 17 ani ce faci acum?!
Poti baga munca pe santier, spala vase prin restaurante...ce mai fac romanii care pleaca pe acolo?!
Numa nu te apuca de cersit! laughing