| keepitmellow a întrebat:

M-am mutat in Bruxelles din vara si nu imi place deloc...eu as vrea sa ma intorc acasa, in Romania dar chestia e ca colegii mei vor da tezele pana in vacanta de craciun si nu stiu daca voi mai fi acceptat la scoala si mi-e frica de prostia aia de examen ca sunt a 8-a si am pierdut ceva materie... ceva sfaturi sa recuperez si daca mai pot fi primit la scoala? aaa da si mama nu vrea sa ma lase sa stau acasa la tata in Romania pentru ca zice ca o sa-mi fac de cap pentru ca tata mi-a cumparat un apartament sa stau in el singur(tata e deasupra)

Răspuns Câştigător
| FaraNumePls a răspuns:

Probabil că mama ta are dreptate. E normal să își facă griji. De recuperat poți, dar cam greu... Încearca sa împrumuți caietul unui coleg și uită-te peste tot, macar citește de ici colo câte ceva. Nu copia totul în caietul tau că o să dureze o eternitate având în vedere ca sunt multe materii. Dacă vezi că e ceva foarte important (de obicei e scris cu roșu) îl notezi sau ii faci poza. Funda?

| keepitmellow explică (pentru FaraNumePls):

Pai si cum fac cu tezele ca colegii mei le-au dat deja...

| FaraNumePls a răspuns (pentru keepitmellow):

Nu contează poți să le dai. Presupunem că ai avut o problema și nu ai putut veni să le dai. Ei sunt obligați să îți de-a tezele. Cel puțin așa e in România.