| prizeFTW a întrebat:

Ma dor rinichii si ma ustura rau cand urinez.Am facut urocultura dar analizele au iesit "perfecte" oh go on. Ce remedii naturale stiti? Eu am baut ceai de coada calului, si m-a lasat dar durerile revin.

Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Cum ți-au ieșit analizele "perfecte" când tu ai infecție urinară?
Mergi la un medic urolog, ecografie pelviană, poate ai calculi (pietre).
Pune în zona rinichilor o pernă electrică caldă/sticlă cu apă caldă, diminuează durerea.
Bea lichide în continuare, combină ceaiul de coada calului cu mușețel/gălbenele/traista ciobanului/mătase de porumb.
Sănătate!
Pa, pa.

2 răspunsuri:
| irbis96 a răspuns:

Eu am nisip la rinichi si tot ce pot sa fac este sa beau multe ceaiuri si sa iau calmante (no-spa de obicei) si peste o vreme se va elimina tot- sau cel putin asa spune doctora happy Bea multe lichide~

| AlinnaAly a răspuns:

Buna! Continua sa consumi multe, multe lichide. In afara de ceaiul de coada calului iti recomand ceai de cozi de cirese care este foarte bun pentru rinichi... Poti avea pietre la rinchi, care prin consumul de lichide se vor elimina. Urmareste si vezi cum evolueaza durerile. Daca nu esti satisfacut de remediul natural, mergi si fa inca un set de analize. Multa sanatate!