| SoferTir a întrebat:

Ma enerveaza taicamio rau de toooot! Nul mai suporttt.Deci eu vreau sa ma fac sofer pe tir am 13 ani si el nu vrea sa auda de asta intr-o zi ascultam si eu muzica populara si ma uitam la mau sofer de tir pe youtube si a venit el la mine si mi-a dat un pumn in cap am si plans.Eu stiu ca ori ce ar fi o sa devin sofer pe tir

Răspuns Câştigător
| CrazyM4x a răspuns:

Salut, nu stiu daca mai ai nevoie de raspuns la intrebarea asta, dar fi atent.
Asa era si tatal meu la inceput. Tata e sofer pe tir de multi ani, si cand eram mic ma lua tot timpul cu el. Tot el m-a invatat si sa conduc, si regulile de circulatie, mi-a explicat detaliat ce inseamna soferia. Insa de fiecare data cand ii spuneam ca vreau sa ma faci sofer pe tir, se supara si ma certahappy. Nu era o persoana violenta CU mine, deci nu am avut probleme de genul asta, dar anii au trecut, si incet incet a inceput sa priceapa dorinta mea de a profesa. Acum am 17 ani, si ma pregatesc sa dau de permis. A acceptat singur dorinta mea, fara sa il mai sacai la cap. Daca te-am ajutat, si ai vazut raspunsul, da-mi un pm, poate mai conversam.

5 răspunsuri:
| Nastia a răspuns:

Alt tel mai inalt nu poti sa-ti faci?

| Paulla a răspuns:

Cu gramatica asta nici şofer de tir nu o să ajungi.

| Butterfly928 a răspuns:

Fiecare parinte vreau pentru copilul sau tot ce e mai bun iar meseria de sofer de tir nu e una asa de buna decat una din care sa castigi putini bani si daca nu treci bacul.

| Deasonyka a răspuns:

Poi daca asta i-ti place asta faci, nu a-si vedea motivul pentru care ar putea sa te inpiedice sa devii sofer pe tir.Incearca sa porti o discutie cu el(ca de la tata la fiu) si incearca sa-i spui nemultumirile tale fata de el precum si placerile pe care le ai referitoare la meseria specificata mai sus.Incearca sa-i spui motivul pentru care vrei sa devii sofer pe tir, sunt comvins ca va intelege cu siguranta. Oricine are dreptul de a-si realiza visurile sau ceea ce i-si doreste.Nu exista lucru inrealizabil pe lumea asta, in viata trebuie sa fii optimist, optimistul duce departe. Daca ai hambitie poti ajunge undeva departe. Unde exista vointa exista si vis realizabil.

| faaalyoana a răspuns:

Cum adica ti-a dat un pumn in cep? Adica a a fost vileta fizica adevarata, sau asa in gluma o ``caspica`` cum se zice la noi.Ai zis ca ai plans, pai imi pare rau ca tatal tau este asa dur cu tine si are atat autoritate maxima asupra ta. Vorbeste cu mama ta, poate ea e altfel, e mai deschisa, sau incerca sa vb cu tatal tau intr-o zi cand il veZI mai deschis la comunicare, mai binedispus, si fal sa inteleaga ca nu procedeaza bien cu tine.Sincer mai tu inca esti mic si mai tarziu poate o sa ai alte viziuni despre viata.
In orice caz lupta pentru tot ceea ce-ti doresti cu tot sufletu.
Si sa auzim numai de bine!