| anonim_4396 a întrebat:

Salut,TPU. Ma gandeam sa tin ramanadan al arabilor. De la rasarit pana la apus, nu trebuie sa mananci. Trebuie sa mananci anumite mancaruri dupa apus?

Răspuns Câştigător
| Nirvanaaa a răspuns:

Știam ca ai voie sa mănânci mâncare normala, cum mânânci de obicei in timpul zilei. Nu ai restricții alimentare decât cele deja știute.

2 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

Nu e vorba de mâncare acolo cat de rugăciunile de la anumite ore.

| ofataoarecare120 a răspuns:

De la răsărit pana la apus nu ai voie nici sa bei apa. Stiu ca musulmanii nu au voie sa mănânce carne de porc.