| anonim_4396 a întrebat:

Salut, TPU!
Mai incolo vreau sa ma duc si eu afara, in centru, sa incerc cu o fata. dar ce sa le spun? Cu ce sa incep?
Daca sunt mai multe fete ce fac? Ma bag in seama cu toate?
Nu stiu cum sa agat... Dati-mi niste sfaturi

3 răspunsuri:
| WaterDrop a răspuns:

De unde ambitia asta "nebuneasca"? Sunt niste bestii toate, poti sa fii ranit grav incercand sa le agati.Ce varsta ai? S`au terminat fetele din scoala? big grin

Te duci singur? Daca da, atunci ai nevoie de un curs intensiv. Daca mai esti cu vreun prieten, mergi la ele si le minti ca aveati o contradictie legata de un subiect (inventeaza si tu unu si apoi le ceri parerea in legatura cu asta). Simplu, nu? Daca ai imaginatie poti sa gasesti orice "pretext" ca sa te bagi in seama.

Siiiiii da, daca sunt mai multe fete, este si mai bine pentru ca vei avea cu cine sa te "contrezi". Distractie placuta.

| anonim_4396 explică (pentru WaterDrop):

Sa stii frate, au prins toate tupeu si sunt arogante. Sincer nu stiu cum sa le iau, sa fiu intepat nu? Adica sa nu fiu rusinos etc. apropo am 17 ani aproape... si d-aia vreau sa agat, vreau sa-mi fac si eu una insfarsit...
Inca ceva, daca sunt multe si eu singur tot ma bag in seama cu ele?

| WaterDrop a răspuns (pentru anonim_4396):

Erm, nu, nicidecum. Vrei sa pari relaxat si stapan pe tine, nicidecum intepat.Ele iti pot mirosii frica si nesiguranta, iar cele care considera asta ceva adorabil, sunt raritati.

Si da, chiar si daca esti singur.Nu conteaza ca`i una sau un grup intreg.Chiar si grupuri mixte, cu baieti, insa acolo iti poti lua si bataie big grin, deci ar fi de evitat pentru inceput.

Mergi cu incredere, cel mai greu lucru e primul cuvant, apoi te vei relaxa.Si daca te refuza (ceea ce apropo este foarte posibil), ideea ar fi sa nu te lasi si sa schimbi ceea ce faci gresit, iar apoi sa incerci iar.Invata sa razi in fata esecurilor, asa iti dezvolti caracterul.