| WeakSide a întrebat:

Salut, TPU. Nu mai suport efectiv lumea asta, toți oamenii mă dau la o parte, fac mișto și eu chiar nu știu cu ce greșesc mereu. Pentru mulți sunt un prost, etc, doar pentru că nu-s la fel ca ei. Pot să fac orice, când ajung acasă tot nasol mă simt.

Răspuns Apreciat de Editori
| IonutViciosul a răspuns:

Deși prezentarea ta este vagă, pare a fi scenariul standard de oaia neagră.
Depinde prin ce ești diferit. Dacă ești diferit prin niște lucruri în care tu chiar crezi și ai niște principii de la care tu nu te abați, păstrează-le și lasă-i pe ceilalți în pace.
Cel mai bine este să arăți că nu îți pasă, adică să nu le arăți nimic. Să treci pe lângă ei.
Nu încerca să devii parte a grupului lor sau a unui grup asemănător fiindcă tocmai de aceea ești "diferit" după cum spui.
Fă ceva care să te satisfacă când ajungi acasă sau în timpul liber. Ascultă muzică, desenează, uită-te la filme/desene, joacă jocuri video noi, cântă, citește cărți interesante.
Vei scăpa de acești oameni care te derajează la un moment dat, vei da peste alții etc. (nu te lăsa absorbit de Matrice)
Continuă-ți viața, simte-te bine. Multă baftă!

| WeakSide explică:

Păi aia e faza că nu prea am pe nimeni, practic fotbalul care mă mai inveseleste, dar stările astea rămân.

| IonutViciosul a răspuns:

După cum am spus. Fă ceva de unul singur. Desenează. Nu ai talent? Îl educi. Exersezi zilnic/odată la doua zile si te perfecționezi.
Scrie-ți pe un blog gândurile. Blogger (ex-Blogspot) e o platformă foarte la îndemână.
Nici nu trebuie să ai pe cineva ca să te simți bine.

| WeakSide explică:

Dar lumea te pune jos mereu.

| IonutViciosul a răspuns:

Doar dacă o lași tu să te pună. Fii mai explicit.

| WeakSide explică:

Lumea râde de tot ce fac, de cum sunt, de aspectul fizic gen că s slab. tot felul de lucruri

| IonutViciosul a răspuns:

Stai cu căștile în urechi cât mai mult. Lumea caută tot timpul pe cineva de care să râdă, de care să se ia și pe care să îl acuze de orice.

1 răspuns:
| AmaGeo a răspuns:

Conteaza sa te focusezi pe ceea ce simti in inima ta. ea iti da uneori acel impuls care te face sa actionezi intr-un anume fel dar sunt momente in care inima vrea ca tu sa stai pentru a nu-ti pierde atentia ca sa-ti dai seama ce iti transmite. cu cat dai mai multa atentie gandurilor cu atat mai mult lumea din exteriorul organismului te face sa ignori cu ajutorul creierului ceea ce iti transmite inima ce e bine sa faci