| anonim_4396 a întrebat:

nu-mi vine sa cred ca postez asa ceva, dar am nevoie de cateva sfaturi.Am invitat o fata la un suc si pana acum n-am m-ai facut asa ceva deci nu stiu cum sa ma comport, stiu, pare de-a dreptul penibil dar asta e...intalnirea e joi, am lasat-o pe ea sa aleaga locul, dar nu stiu cum sa ma comport, trebuie ca eu sa platesc consumatia nu? de obicei asa se face, sa ma duc cu o floare la intalnire sau ceva? nu stiu ce sa facsad poate nu-i plac florile...eu de obicei sunt m-ai timid, iar ea e asa mai intepata, mai dezinvolta, mi-a fost teama sa cer prietenilor sfaturi pentru ca stiu ca o sa faca misto de mine si asa mai departe. FRATILOR AM MARE NEVOIE DE NISTE SFATURI(va rog fara panarama). Multumesc anticipathappy

Răspuns Câştigător
| DiaAndra a răspuns:

Deci cel mai bun sfat:Fi tu insati! Da, nota o platesti tu si poti sa-i duci un trandafir rosu, eu zic ca nu dai niciodata gres cu asta.In rest trebuie sa vorbesti cu ea, sa o faci sa se simta importanta...nu vorbi incontinuu despre tine, intreab-o chestii despre ea, dar nu-i pune intrebari incontinuu pentru ca va parea ca esti putin obsedat.E important sa observi si semnele pe care ti le ofera... daca evita se te priveasca direct in ochi e timida si nu vrea sa roseasca daca se uita la tine, daca se joaca cu parul sau si-l aranjeaza asta e inca un semn ca te place.Incearca sa faci intalnirea cat mai spontana, cat mai relaxata.Ai sa vei ca dupa ce ajungi acolo si vorbiti putin, lucrurile o sa vina de la sine!

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Tot ce conteaza este sa nu stati sa va uitati unu' la altu'. Daca ia nu gaseste nici un subiect de discutie, cauta tu unul. Fii tu insuti si fii relaxat. Sigur ai emotii cum si ea are. Nu e nevoie de flori, adica e o simpla intalnire nu? Si da, odata ce ai invitat fata la suc, e normal ca tu sa platesti consumatia ( si asta sa tii minte intotdeauna, tine de educatie ). Bafta happy

| MariaaFairytale a răspuns:

Cel mai important este sa fii tu. Daca se indragosteste de persoana care nu esti, apoi va fi foarte urat pentru tine sa ai gandul ca "ii placi dar nu asa cum esti". Apoi da ar fi mai dragut sa platesti tu laughing. Flori? Mie mi-ar parea destul doar ca ai invitat-o si platesti tu..depinde adica cati ani ai? Sa nu te uiti in alte parti pentru ca iti este rusine. Sa te uiti in ochii ei dar relaxat sa nu o speri laughing. Ar fii fost mai usor sa te ajut in continuare daca mi-ai da mai mult amanunte de ex. cum crezi ca te vede pe tine? de cand v-ati bagat in seama etc. pup

| Florin15VL a răspuns (pentru MariaaFairytale):

Buna, am 17 ani, sincer habar n-am cum ma vedelaughing de aia am invitat-o la un suc ca sa ne cunoastem mai bine, ea invata la aceiasi scoala cu mine, dar n-am avut ocazia sa stam de vorba, doar ce ne mai vedeam prin pauze...si nu stiu ce mi-a venit mie si am vorbit cu ea pe fblaughing si uite asa am ajuns in situatia astabig grin

| MariaaFairytale a răspuns (pentru Florin15VL):

Aha pai nu stiu la varsta asta cred ca mai bine de la prima "intalnire" nu o iei cu flori ca poate se sperie ca te grabesti etc. Ai putea sa iei altceva cum ar fi un cadou asa ca si ceva de decor sau o cana draguta sau ciocolate micilaughing (daca tot vrei sa ii dai o impresie printrun gest)