| alexandru9922 a întrebat:

Salut tpu, nu stiu daca este categoria buna, vechea categorie dragoste si sex nu o gasesc.
Eu sunt un baiat de 18 ani, si am nevoie de putin ajutor..
Acum 2 ani am avut prima prietena, a fost totul perfect pana am dat-o in bara ca eram prostalau pe atunci, si ne-am despartit.. am incercat sa o uit dar nu am reusit, si ea m-a intrebat recent daca ies cu ea pe afara intr-o zi ca nu ne-am vazut de mult, dar eu ld d dar eu la aceasta intalnire vreau sa o abordez altfel, sa imi dau seama daca ma mai place sau ma uitat de tot... as face orice sa ma impac cu ea si sa fim impreuna iar.. o sa imi ziceti ca sunt milioane de fete dar am mai incercat si pentru nici una nu am simtit ce am simtit pentru prima.
Ajutati-ma va rog.. sa imi dati niste sfaturi cum sa o abordez la aceasta intalnire? Ce/cum sa ii zic ca sa isi dea seama ca inca o iubesc.

Multumesc.

5 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Ii spui direct pe fata si in fata, adevarul!

| mont a răspuns:

Pai in primul rand trebuie sa lasi impresia ca iti e dor de ea, apoi sa discutati despre ce ati mai facut in perioada de cand nu ati mai vorbit, din astea. Apoi ii spui ca ti-ar place sa tineti legatura in continuare.

| Futhakari a răspuns:

Frate faza cu chestia ca ai simtit mai mult pentru prima pretena, fata de celelalte mai putin e in capu tau, si crede-ma ca ai simtit si pentru ele ceva doar ca nu e la fel de puternic ca si in cazu asta, dupa cum vad fata vrea sa va inpacati din moment ce tea chemat la o plimbare, nu ai novoie de mine pentru mai multe explicatii se invarte ea in juru tau fara sa ati dai seama.

| SebastianBoanca a răspuns:

Pai eu iti dau un sfat: nu trebuie sa stie ca inca iubesti ca te-ar putea controla. in schimb vorbeste cu ea intreab-o de ea si vezi daca se intereseaza si ea de tine, daca dupa aia mai te suna si ea nu numai tu. oricum poti sa te detasezi de ea daca nu te iubeste si daca e cazul iti zic eu cum, dar e mai complex. in fine, poarta-te frumos cu ea si vezi cum se poarta si ea. poate si ei ii mai place de tine, dar oricum nu te grabi, fetelor nu le place asta. Las-o incet si daca e iar sa fie ceva, va fi! Succes si o zi faina si daca mai ai nevoie de sfatur in legatura cu ceva da-mi un mesaj privat

| Nelu_Stoica_1995 a răspuns:

Cu siguarnta trebuie sa-i arati ca te ai schimbat
incearca pentru inceput un trandafir de preferat alb
datorita ca ati fost prieteni o perioada iti va fi mai usor
trebuie sa lasi impresia ca ti a parut rau de ce s-a intamplat
sa sa incercati dati o sansa vechii voastre prietenii